Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
28 Niedziela Zwykła

1.      W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Romana Pindla - Ordynariusza Diecezji Bielsko - Żywieckiej, który o godz. 12.00 odprawi uroczystą Sumę Odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej oraz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii (38 osób). Po sumie poprowadzi uroczystą procesje Eucharystyczną z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Ze względu na Uroczysty obchód odpustu z udziałem Ks. Biskupa oraz bierzmowanie nie będzie w tym roku osobnej procesji do pięciu ołtarzy oraz październikowej procesji Fatimskiej.

Warto dodać, że Ks. Biskup Roman przed laty jeszcze, jako doktorant Papieskiej Akademii Teologicznej a dzisiaj Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie mieszkał w naszej parafii i pomagał duszpastersko w naszym kościele.

 

2.      Dzisiaj Przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie Chodźmy! W trud wychowania młodego pokolenia Polaków włącza się już od dziewiętnastu lat Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia". Stypendia wypłacane blisko dwóm tysiącom uczniów i studentów z całej Polski pozwalają im rozwijać swoje dary i talenty. W dzisiejszą  niedzielę, podczas kwesty przy drzwiach naszego kościoła i w wielu innych miejscach możemy wesprzeć materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.

 

3.      Papież Franciszek ustanowił miesiąc październik bieżącego roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Przez cały październik zwłaszcza w czasie nabożeństw różańcowych modlimy się za misje, misjonarzy i tych wszystkich, którym misjonarze niosą ewangelie a bardzo często także pomoc medyczną i materialną .

W naszym kościele została wystawiona skarbona przy wejściu do kościoła, do której przez miesiąc październik będziemy składać ofiary na rzecz misjonarzy i misji. Zachęcam do ofiarności!

                                                                                                                                                                    

4.      W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:

  • We wtorek - wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • W środę - wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. 41 Rocznica wyboru Księdza Kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Dziękczynna Msza Święta o godz. 18.30. Wcześniej o godz. 18.18 wgodzinie ukazania się białego dymu z przed 41 - laty przez 5 minut będą biły wszystkie dzwony naszego kościoła.
  • W czwartek - wspomnienie Św. Ignacego Antiochejskiego, biskupa i męczennika
  • W piątek - Święto Św. Łukasza i Ewangelisty
  • W sobotę - wspomnienie bł. Księdza Jerzego Popieuszki

 

5.      We wtorek - 15 października br. o godz. 19.15 na plebani spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Bardzo proszę o niezawodne przybycie!

 

6.      Przez cały miesiąc Październik Nabożeństwo Różańcowe:

  • Od poniedziałku do soboty o godz. 18.00
  • W niedzielę o godz. 17.30

Również przez cały miesiąc październik dla uczczenia Matki Bożej Różańcowej oraz w podzięce dla wszystkich tych, którzy włączyli się w dzieło żywego Różańca w naszej parafii o godz. 21.00 w godzinie Apelu Jasnogórskiego dzwoni jeden z dzwonów naszego Kościoła.

 

7.      W zakrystii oraz kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Karteczki wystawione są na stolikach ze śpiewnikami.

 

8.      Intencje Mszalne na rok 2020 będziemy przyjmować od niedzieli 20 października!

 

9.      W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca Niebieskiego Śp. Ferdynand Faber z Osiedla Złota Podkowa. Pogrzeb odbył się w piątek 11 października br. na Cmentarzu Rakowickim.

 


   
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

18.10.2019
Piątek
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor