Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
28 Niedziela Zwykła

1.       Dzisiaj we wspólnocie parafialnej przeżywamy nasz drugi odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i wygłosi słowo Boże Ks. Kanonik Marian Wanat - nowy proboszcz Parafii Św. Wojciecha w Krakowie a zarazem nowy Dziekan Dekanatu Bronowickiego. Na zakończenie Mszy Świętej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Bardzo proszę, aby wszystkie osoby niosące baldachim, sztandary, feretrony miały zasłonięte usta i nos.  Wszystkich pozostałych wiernych proszę o ustawienie się na chodnikach i trawnikach wokół kościoła i nie uczestniczenie w samej zasadniczej procesji oraz zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego! Ze względów na zaostrzone zagrożenie epidemiczne nie będzie procesji różańcowej do pięciu ołtarzy!!!

 

2.       Również dzisiaj przeżywamy XX Jubileuszowy Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tus - Cały Twój". Przy drzwiach naszego kościoła prowadzona jest kwesta do puszek na rzecz fundacji: Dzieło Nowego Tysiąclecia, pomagającej młodzieży zdolnej a często ubogiej czy wręcz biednej materialnie. Bardzo prosimy o hojność!

 

3.       W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

 • We wtorek - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
 • W czwartek - wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora kościoła
 • W piątek - wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej.
 • W sobotę - wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

 

4.       We wtorek - 13.10. br.  kolejne  z tegorocznych Nabożeństw Fatimskich!

 • godz. 18.00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu - Litania Loretańska oraz modlitwy do Matki Bożej (Nie będzie o godz. 18.00 Nabożeństwa Różańcowego)
 • godz. 18.30 Msza Święta zbiorowa za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej.

Ø     Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej Fatimskiej.

 • po Mszy Świętej Różaniec Fatimski we wnętrzu naszego kościoła!
 • po Różańcu procesja ze świecami wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej

Ø     Składka w trakcje Mszy Świętej Fatimskiej przeznaczona zwyczajowo na kwiaty do naszego kościoła.

 

5.       W piątek 16.10. br. przypada 42 rocznica wyboru Ks. Kardynała Karola Wojtyły na papieża. O godz. 18.18 w godzinie ukazania się białego dymu nad Kaplicą Sykstyńską odezwą się wszystkie dzwony naszego kościoła a o godz. 18.30 zostanie odprawiona dziękczynna Msza Święta

 

6.       Od 18 do 24 października w kościele powszechnym będziemy przeżywać Tydzień Misyjny. Z tej racji w niedzielę 18 października zostanie przeprowadzona przy drzwiach naszego kościoła kwesta do puszek na potrzeby misji i misjonarzy. Bardzo prosimy o wsparcie i pomoc!

 

7.       Przez cały miesiąc październik - Nabożeństwa Różańcowe:

 • Od poniedziałku do soboty o godz. 18.00
 • W niedzielę o godz. 17.30

 

8.       W zakrystii oraz kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Karteczki wystawione są na stolikach ze śpiewnikami. Wypominki jednorazowe będziemy odczytywać i modlić się w ich intencji w czasie Różańca za zmarłych przez miesiąc listopad: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Wypominki roczne będziemy odczytywać i modlić się w ich intencji w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 8.00 (7.45), 10.00 (9.45) i 12.00 (11.45).

W intencji osób wypominanych w wypominkach rocznych będziemy w pierwszą niedzielę listopada i grudniu 2020 a od stycznia 2021 w każdą ostatnią niedzielę miesiąca odprawiać Mszę Świętą o godz.8.00!!!

 

9.       Informujemy, że do końca roku 2020 nie ma już w naszym kościele wolnych intencji mszalnych. Aby uniknąć kolejek do zakrystii ze względu na stan pandemii, na stoliku ze śpiewnikami zostały wystawione odpowiednie karteczki, na których tylko i wyłącznie, w pierwszym etapie (październik i listopad 2020) będą przyjmowane rezerwacje intencji mszalnych na rok 2021!

 

10.   Wobec pogarszającej się sytuacji epidemicznej w naszym kraju i naszym mieście kolejny raz prosimy i przypominamy w imię miłości, troski i szacunku wobec bliźnich i siebie samych o konieczności:

 • zakrywania ust i nosa podczas wszystkich nabożeństw i celebracji wkościele oraz załatwiania wszelkich spraw w kancelarii parafialnej oraz zakrystii!!!
 • o korzystaniu z płynu do dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu z kościoła

ü     Osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa i posiadają przy sobie  stosowne zaświadczenie lekarskie prosimy o szczególne zachowanie ostrożności i odpowiedniego dystansu społecznego od innych uczestników liturgii

 

11.   Komunia Święta aż do odwołania będzie udzielana w następujący sposób:

ü     W pierwszej kolejności w nawie środkowej - „Na rękę" - podchodząc w jednym rzędzie z zachowaniem dystansu 1, 5 metra odległości od siebie

ü     W drugiej kolejności w nawach bocznych - „do ust" - podchodząc  w jednym rzędzie  z zachowaniem dystansu 1, 5 metra odległości od siebie

Bardzo proszę o zrozumienie i dostosowanie się do nowych zasad!

 

12.   Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła, funkcjonowanie parafii oraz podejmowane remonty. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie  wezmą was wszystkich pod swoją opiekę!!! Przypominamy dane naszych parafialnych kont bankowych, na które można przekazywać ofiary na rzecz kościoła i parafii:

 • Parafia Rzymskokatolicka p.w. „Św. Antoniego z Padwy", ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków

PKO Bank Polski SA Oddział 5 w Krakowie: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159

                                                                       lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 276

 

13.   We wrześniu zostało posadowione nowe ogrodzenie przy krzyżu „pod lipką" oraz został odnowiony sam krzyż.  Bardzo dziękuje tym wszystkim, którzy przyczynili się do odrestaurowania tego miejsca bliskiego sercom Bronowian i spacerowiczów. Szczególne podziękowanie: Towarzystwu Przyjaciół Bronocic, Panu Józefowi Morawcowi, Pani Małgorzacie Mystkowskiej, Pani Michalinie Lubaszewskiej, Panu Michałowi Słocie, Panu Piotrowi Dobrzanieckiemu, Panu Ryszardowi Przeniosło. W niedzielę 25 października zostanie przeprowadzona kwesta do puszek przy drzwiach naszego kościoła na pokrycie kosztów związanych z tym remontem. Można również ofiary wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Krzyż pod lipką".


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

22.10.2020
Czwartek
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor