Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
5 Niedziela Wielkiego Postu

1.      W niedziele 29.03., 5.04. i 12.04. (Niedziela Wielkanocna) oraz 13.04. (Poniedziałek Wielkanocny) dla ułatwienia uczestnictwa w Mszy Świętej będą sprawowane w naszym kościele dodatkowe Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00!!! Proszę o sprawdzenie pewnych zmian związanych z godzinami przyjętych intencji mszalnych.

  • Zgodnie z rozporządzenie Polskiego Rządu ze względu na stan epidemii ogłoszony w naszym kraju wMszy Świętej aż do odwołania (prawdopodobnie do 11.04.) może uczestniczyć jedynie pięć (5) osób!!!
  • Pierwszeństwo uczestniczenia w danej Mszy Świętej mają osoby, które zamówiły intencje, w której jest sprawowana dana Eucharystia!!!

Ø      Bardzo proszę o zrozumienie i dostosowanie się do obowiązujących w naszym kraju przepisów!!!

 

2.      Aby ułatwić naszym parafianom i sympatykom uczestnictwo w Mszy Świętej Niedzielnej w tym trudnym czasie epidemii dzięki życzliwości i zaangażowaniu Pana Krzysztofa Mroza i Pana Bartosza Bocheńczaka uruchamiamy transmisje internetową poprzez facebook (Parafia św. Antoniego z Padwy w Krakowie - Bronowicach Małych) z naszego kościoła. Mszę Święte będą transmitowane w niedziele o godz. 10.00;  W święta wielkanocne pierwszy i drugi dzień o godz. 10.00. oraz w wielki czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.30. Serdecznie zachęcam do współuczestnictwa w liturgii!

 

3.      Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 16.00 i 18.00

 

4.      Gorzkie Żale - zostają odwołane do końca Wielkiego Postu! Zachęcam do wspólnego rodzinnego odśpiewania w swoich domach!

 

5.      W czwartek 2 kwietnia przypada 15 rocznica śmierci Św. Papieża Jana Pawła II. O godz. 18.30 Msza Święta dziękczynna za osobę Św. Jana Pawła II i jego posługę dla Kościoła i świata. W godzinie śmierci Św. Papieża Jana Pawła II, czyli o 21.37 odezwą się wszystkie dzwony naszego Bronowickiego Kościoła.

 

6.      W piątek 3 kwietnia br. Msza Święta o godz. 18.30: W intencji opanowania i  pokonania epidemii koronawirusa i ocalenia naszej Ojczyzny i świata całego od jego konsekwencji! Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt zawierzenia! Okazja do spowiedzi w tym dniu od 16.30 do 18.00! Przy spowiedzi prosimy o zachowanie wszelkich obowiązujących zasad higieny związanych z stanem epidemii!

 

7.      W związku z zaistniałą sytuacją wprowadzenia stanu epidemii w naszej ojczyźnie wizyty u chorych w domach zostają zawieszone aż do odwołania. W indywidualnych sytuacjach zwłaszcza ciężkich stanów proszę o kontakt telefoniczny z Księdzem Proboszczem: 783 030 030!

 

8.      We wtorek 31 marca Msza Święta o godz. 18.30 zostanie odprawiona w intencji wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszego kościoła i naszej parafii!

 

9.      Kosz na trwałe produkty żywnościowe łatwe do przechowywania oraz środki czystości, które w wielkim tygodniu zostaną rozdzielone potrzebującym jest umieszczony w przedsionku kościoła. Dary można przynosić we wszystkie dni tygodnia. Główne wejście do kościoła jest otwarte od godz. 9.00 do końca Mszy Świętej wieczornej! Byłem głodny a daliście mi jeść... Byłem spragniony a daliście mi pić... Zbiórka żywności oraz środków czystości  prowadzona jest również w sklepie Państwa Nowakowskich przy ul. Władysława Żeleńskiego 4.

 

 

 

10.   Rozprowadzamy w naszym kościele:

  • Cukrowe Baranki oraz Paschaliki Wielkanocne

Do Caritasu Archidiecezji Krakowskiej od każdej sprzedanej sztuki odprowadzamy po 6 złotych.

 

11.   Nasza Parafia włączyła się w akcję zakupu i ufundowania elektronicznych bezdotykowych termometrów do mierzenia temperatury ciała dla podopiecznych domów opieki i noclegowni dla bezdomnych. Zakupione termometry lub ofiary na ich zakup można składać we wszystkie dni tygodnia na plebanii u Księdza Proboszcza najlepiej kontaktując się wcześniej telefonicznie: 783 030 030. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za zaangażowanie i dobre serce!

 

12.   Codziennie o godz. 20.30 jeden z dzwonów naszego kościoła będzie nas wzywał do wspólnej modlitwy Różańcowej w swoich domach w intencji pokonania kronawirusa i ocalenia dla Polski i świata całego!

 

13.   W związku z zaistniałą sytuacją wprowadzenia Stanu Epidemii w naszej ojczyźnie oraz prośbą o pozostanie w domach i nie uczestniczenie we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej w kościołach tylko  poprzez transmisje telewizyjną, radiową i internetową zwracam się z gorącą prośbą o pomoc i wsparcie oraz przekazywanie ofiar na utrzymanie kościoła i funkcjonowanie parafii na konta  parafii.

  • Parafia Rzymskokatolicka p.w. „Św. Antoniego z Padwy", ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków

PKO Bank Polski SA Oddział 5 w Krakowie: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159

                                                                       lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762

Zdając sobie sprawę z bardzo trudnej sytuacji wielu rodzin w naszej ojczyźnie i naszej parafii zwracam się z ogromną prośbą do wszystkich, którzy mogą o pomoc w utrzymaniu tego naszego Bronowickiego Kościoła i parafii! Z całego serca dziękuje tym, którzy już odpowiedzieli na moją pokorną prośbę i wpłacili ofiary na konto parafii czy przekazali je do mnie osobiście!

Naszą parafię wsparli:, Rodzina Nowakowskich, Rodzina Ogorzałek; Pani/Pan:  Maria Kasprzak Barbara Miszczyk, Agnieszka Kądziołka, Barbara Kucińska, Maciej Bogdan, Piotr Szmigielski, Michał Orkisz, Renata Szymczak, Jacek Idęć, Andrzej Pezda, Halina Madej, Jarosław Szymański, Anna Gładysz-Zorychta, Jan Mróz, Andrzej Bacz, Dziedzić Maciej, Judyta Mutwil-Grodecka. Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy i nasz patron Św. Antoni z Padwy wezmą nas wszystkich pod swoją opiekę!!!


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

08.4.2020
Środa
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor