Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
3 Niedziela Wielkiego Postu

1.      Dzisiaj Święto Św. Kazimierza, królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej.

 

2.      W dzisiejszą niedzielę kolejny dzień w naszej parafii Rekolekcji Wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych i Nabożeństwie Gorzkich Żali. Rekolekcję głosi jak już wiemy Ks. Ryszard, który  poprowadzi również rekolekcję szkolne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 50 przy ul. Katowickiej w dniach 12-14.03.br. Szczegóły rekolekcji szkolnych u katechetów. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek przy drzwiach kościoła będzie przeznaczona na potrzeby rekolekcji jak i na nasze podziękowanie za trud rekolekcji dla Księdza Rekolekcjonisty!!!

 

3.      Na kwiaty do Bożego Grobu zbiórka do puszek będzie w 5 Niedziele Wielkiego Postu oraz w Niedzielę Palmową czyli 18 i 25 marca br.

 

4.      Przez cały Wielki Post:

  • Droga Krzyżowa w każdy piątek:

Ø    dzieci o godz. 16.00

Ø    dorośli i młodzież o godz. 18.00

  • Gorzkie Żale - w każdą niedzielę o godz. 17.15

 

 

5.      Rozprowadzamy w ramach akcji Caritas Archidiecezji Krakowskiej Baranki cukrowe oraz Świece - Paschaliki wielkanocne. Do Caritasu od każdej sprzedanej sztuki odprowadzamy po 6 złotych. Jeśli ktoś będzie mógł złożyć większą ofiarę to pozostała kwota zostanie przeznaczona na potrzeby biednych i potrzebujących naszych parafian!

 

6.      Z tyłu kościoła został wystawiony kosz na produkty żywnościowe oraz środki czystości, które w wielkim tygodniu zostaną rozdzielone potrzebującym. Produkty można przynosić we wszystkie dni tygodnia! Do kosza będzie można składać produkty trwałe i łatwe do przechowywania: np. cukier, mąka, makaron, kasza, ryż, konserwy, herbata, środki czystości itp.

 

Zbiórka żywności jest również prowadzona w sklepie Państwa Nowakowskich przy ul. Władysława Żeleńskiego 4.

 

Do puszki Św. Antoniego można składać jałmużnę wielkopostną jako pomoc dla tych wszystkich, którzy tego materialnego wsparcia potrzebują.

 

7.      W poniedziałek 5 marca br.  o godz. 18.30 Msza Święta w intencji dusz w czyśćcu cierpiących a po niej modlitwy Bractwa Dusz w czyśćcu cierpiących. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 

8.      W Piątek 9 marca br. wszyscy kandydaci przygotowujący się do Sakrament Bierzmowania w naszej parafii uczestniczą w Drodze Krzyżowej o godz. 18.00 oraz w Mszy Świętej o godz. 18.30. Spotkanie katechetyczne w salce na plebani będzie dla klas 7 Szkoły Podstawowej we wtorek 13 marca br. o godz. 19.15 a dla klas 2 i 3 Gimnazjum w piątek 16 marca br. o godz. 19.15.

 


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

20.3.2018
Wtorek
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor