Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
6 Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj  wspomnienie NMP z Lourdes. XXVI Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii będziemy obchodzić Dzień Chorego w tygodniu Miłosierdzia, który w tym roku przypada od 8 do 14 kwietnia 2018 roku.

 

2.      W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

W środę Popielec - post ścisły. Rozpoczyna się Wielki Post, czas refleksji nad naszą przemijalnością i potrzebą przepraszania Boga za grzechy. Zewnętrznym znakiem tej postawy będzie obrzęd posypania głowy popiołem. Uczynimy to na Mszach św. które w tym dniu będą odprawiane w naszym kościele  o godz. 7.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu zbierana jest składka jako jałmużna wielkopostna.

 

Pamiętajmy, że post ścisły obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia w Popielec oraz w Wielki Piątek. Czym jest post ścisły? To wstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie posiłków do trzech dziennie, w tym tylko jeden do syta. Natomiast w każdy piątek roku obowiązuje katolika od 14 roku życia powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy o tym, że chrześcijanin w każdy piątek, ze względu na wspomnienie śmierci Chrystusa, podejmuje to wyrzeczenie jako obowiązkowe. Z postu może zwolnić dyspensa lub np. choroba.

 

3.      Przez cały Wielki Post naszym przygotowaniem do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa będzie udział w nabożeństwach:

  • Drogi Krzyżowej, na którą zapraszamy w każdy piątek:

    dzieci o godz. 16.00

   dorośli i młodzież o godz. 18.00

  • Gorzkich Żali - w każdą niedzielę o godz. 17.15
  • Rekolekcję Wielkopostne w naszej parafii będą głoszone na wszystkich Mszach Świętych iNabożeństwie Gorzkich żali w 2, 3 i 4 Niedziele Wielkiego Postu!!!

 

      4. Grupa młodych ludzi z naszej parafii to uczestnicy grupy nowohuckiej  wyjeżdżającej na Światowe Dni Młodzieży do Panamy w styczniu 2019 r. Koszty wyjazdu dla jednej osoby są wysokie. Sięgają ponad siedmiu tysięcy złotych. Młodzi będą prowadzić w  1 Niedziele Wielkiego Postu - 18 lutego br. zbiórkę do  puszek w naszej parafii na organizację wyjazdu. Będą wdzięczni za pomoc i życzliwość! Bardzo prosimy o wsparcie tego szlachetnego i pobożnego zapału naszych młodych parafian!!!


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

25.2.2018
Niedziela
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor