Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
11 Niedziela Zwykła

1.      W minionym tygodniu przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową ku czci naszego patrona Św. Antoniego z Padwy oraz Uroczystość Bożego Ciała. Pragnę z całego serca podziękować Wam wszystkim drodzy parafianie i goście za tak liczny udział w tych obu ważnych uroczystościach dla naszej rodziny parafialnej. Dziękuje Bogu samemu za Wasze świadectwo wiary, przywiązanie do Kościoła i naszej Krakowskiej - Bronowickiej kultury! Dziękuje za przygotowanie kościoła i jego obejścia! Dziękuje za przygotowanie Ołtarzy na Boże Ciało! Były naprawdę piękne i tak obficie udekorowane kwiatami!  Dziękuje za udekorowanie ulic i domów na trasie procesji. Dziękuje wszystkim, którzy nieśli feretrony, sztandary, baldachim i wszystkie atrybuty procesyjne! Dziękuje Lektorom Starszym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Maciejowi Karlińskiemu, Panu Jackowi Pachowi, Dziękuje dzieciom komunijnym, chłopcom, dziewczynkom sypiącym kwiaty a bardziej ich mamą, babcią... za kwiaty. Dziękuje orkiestrze oraz tym hojnym naszym parafianom, którzy zasponsorowali jej przyjazd i udział w procesji. Dla mnie były to chwile wielkiej modlitwy, ale i wielkiego wzruszenia, że Pan Bóg pozwolił mi, jako Waszemu Proboszczowi tego wielkiego daru doświadczyć, jakim był odpust parafialny i procesja Bożego Ciała! Nie chce nikogo w tym podziękowaniu pominąć, więc z pokorą serca wobec wszystkich: BÓG  ZAPŁAĆ!!!

 

2.   Nabożeństwa Czerwcowe:

  • W dni powszednie o godz. 18.00
  • W niedzielę o godz. 17.30

 

3.   W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

  • W środę - wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • W piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • W sobotę - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela oraz Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

4.   W czwartek 22 czerwca br. Nasza Parafia wraz z całym Dekanatem Bronowickim została zaproszona do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie, na Białych Morzach, które jest najważniejszym miejscem kultu świętego papieża w Polsce. O godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta, a po niej odbędzie się Procesja Światła. Na zakończenie uroczystości oddamy cześć relikwiom Św. Jana Pawła II. W tym dniu nie będzie w naszym kościele Nabożeństwa Czerwcowego ani Mszy Świętej wieczornej.  Msza Święta będzie o godz. 7.00 (rano). Procesję Eucharystyczną na zakończenie oktawy Bożego Ciała odprawimy wyjątkowo piątek 23 czerwca br!

 

5.   Kancelaria Parafialna w czwartek 22 czerwca będzie nieczynna!!!

 

6.   W czasie wakacji Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane według następującego planu:

  • w LIPCU:

  w dni powszednie o godz. 18.30

  w niedziele: 8.30, 11.00 i 18.30

  • w SIERPNIU:

  w dni powszednie o godz. 18.30

  w niedziele: 8.30, 11.00 i 12.30

 

7.     Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia, składam serdeczne życzenia - prosząc Dobrego Boga, o łaskę zdrowia i wiele, wiele potrzebnych łask, wyproszonych przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, św. Antoniego i swoich Patronów.

 

8.     Zachęcam do czytania prasy katolickiej.


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

29.6.2017
Czwartek
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor