Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
7 Niedziela Wielkanocna

1.      Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego! Procesja Św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę. Wspomnienie NMP Fatimskiej.

 

2.                             Również dzisiaj rozpoczynamy tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie. Pierwsze nabożeństwo Fatimskie po Mszy Świętej wieczornej poprowadzimy ulicami naszej parafii udając się do pięciu stacji gdzie będziemy rozważać kolejne tajemnice Części Pierwszej Radosnej Różańca Świętego. Początek procesji - wyjście z kościoła około godz. 19.00. Szczegółowy plan procesji fatimskiej w naszej gazetce oraz w gablotkach. Bardzo prosimy o przygotowanie poszczególnych stacji, liczny udział oraz udekorowanie trasy Procesji Fatimskiej.

 

3.      Nabożeństwa Majowe przez cały miesiąc maj:

  • W dni powszednie o godz. 18.00
  • W niedzielę o godz. 17.30
  • Przez cały miesiąc maj dla uczenia Matki Bożej codziennie o godz. 21.00 w godzinie Apelu Jasnogórskiego dzwoni jeden z dzwonów naszego kościoła.

 

4.      W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

  • W poniedziałek - Święto Św. Macieja Apostoła
  • W środę - Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski. Msza Święta zbiorowa przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za wszystkich mieszkańców z ul. Balickiej z naszej parafii.
  • W piątek - Msza Święta zbiorowa ku czci Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za wszystkich mieszkańców z ul. Jabłonkowskiej, ul.Wernychory, ul. Bronowickiej z naszej parafii.

 

5.      Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy 3 gimnazjum we wtorek 15 maja o godz. 19.15 w salce na plebanii. Natomiast spotkanie kandydatów z klasy 2 gimnazjum oraz klasy 7 Szkoły Podstawowej w przyszłym tygodniu we wtorek 22 maja o godz. 19.15.

 

6.      Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii  Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 50 przy ul. Katowickiej o godz. 10.00 i 12.30. Do Komunii Świętej przystąpi blisko 90 dzieci. W tym dniu w naszym kościele będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 16.00 a nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Bardzo proszę, aby Msze Święte o godz. 10.00 i 12.30 pozostawić dla dzieci pierwszokomunijnych ich rodzin i gości!!! Zwracam się też do wszystkich mieszkańców ul. Pod Strzechą o ile to możliwe o nieparkowanie w tym dniu samochodów na ulicy, aby ułatwić dojazd i wyjazd z Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

 

7.      Również w niedzielę 20 maja o godz. 19.30 zapraszamy na naszą tradycyjną Bronowicką majówkę przy kapliczce między ul. Katowicką a Zielony Most. Zachęcamy do licznego udziału i uwielbienia Matki Bożej naszym wspólnym śpiewem Litanii Loretańskiej oraz pieśni ku czci Matki Bożej.

 

8.      W 2 czerwca br. odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy. Zachęcamy do udziału! Zapisy wszystkich chętnych na wspólny pielgrzymi wyjazd od dzisiaj w zakrystii po Mszach Świętych lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Koszt pielgrzymki 35 złotych od osoby.  

 

 

 

TRASA  PARAFIALNEJ  PROCESJI  FATIMSKIEJ

w niedzielę, dnia 13 maja 2018  AD  

 

Trasa naszej, parafialnej Procesji Fatimskiej będzie przebiegała następująco : wyjście z Kościoła po Mszy Świętej o godz.: 18.00 - tj. ok. godz.: 19.00 i przejście - ul. Pod Strzechą i częścią ul. Wł. Tetmajera, gdzie nastąpi I. zatrzymanie - przy Kapliczce Św. Jakuba na ul. Wł. Tetmajera.

Następnie Procesja wyruszy w dalszą drogę ul. Wł. Tetmajera do skrzyżowania z ulicą : Zielony Most i ul. Katowicką, gdzie nastąpi II. zatrzymanie przy Kapliczce ( obok skrzyżowania ul. Zielony Most z ul. Katowicką  ).

Dalej przejdziemy odcinkiem ul. Katowickiej w kierunku ul. Wł. Żeleńskiego pod numer porządkowy nieruchomości 37 - ( nieruchomość Państwa Rydlów ), gdzie przy „ Rydlówce " zlokalizowana jest III. - Kapliczka i gdzie zatrzymamy się na odmówienie kolejnej z Tajemnic Różańca Świętego. W dalszą drogę pielgrzymim szlakiem - za zgodą właścicieli nieruchomości - Państwa Rydlów - Procesja przejdzie od ul. Wł. Żeleńskiego 37 przez ogród i nieruchomość przy Muzeum Regionalnym Młodej Polski „ Rydlówka " i wyjdziemy bramą na ul. Wł. Tetmajera 28,             a stamtąd zejdziemy do IV. Kapliczki, przy ul. Wł. Tetmajera 20 ( nieruchomość Pani Anieli Młynarczyk ).

Stamtąd Procesją wyruszymy dalszym odcinkiem ul. Wł. Tetmajera do skrzyżowania z ul. Pod Strzechą i już samą ul. Pod Strzechą nastąpi powrót w stronę Kościoła, a dokładniej pod V. Kapliczkę, przy grocie Matki Bożej koło naszego Kościoła. 

 

 


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

23.5.2018
Środa
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor