Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
23 Niedziela Zwykła

1.      W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

  • W czwartek - wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • W piątek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • W sobotę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej


 

2.     We wtorek Msza Święta ku czci Św. Antoniego

 

3.     W czwartek 13 września br. kolejne z tegorocznych Nabożeństw Fatimskich:

  • O godz. 18.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska
  • O godz. 18.30 Msza Święta ku czci Matki Bożej Fatimskiej a po niej procesja Fatimska wokół kościoła.

 

4.     Na stoliku zostały wystawione karteczki dla dzieci z serii „Ziarno - rodzinne spotkania z Bogiem", które proszę sobie zabierać. Kolejne części serii będą tam wystawiane w poszczególne niedziele. Na karteczce jest zawsze treść ewangelii z danej niedzieli oraz ćwiczenia do rozwiązania nawiązujące do treści ewangelii. Kupony rozwiązań odcięte od karteczki dzieci będą przynosiły w niedziele następną i składały do pojemnika umieszczonego na stoliku. W pierwszą niedziele nowego miesiąca będziemy losowali nagrody dla dzieci! Gorąco zachęcam do zbierania poszczególnych Ziaren!

 

5.     Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 16 września br. Rozpoczęcie Drogą Krzyżową przy stacji „u Piłata" o godz. 9.00. Następnie o godz. 11.00 Metropolita Krakowski Ks. Abp Marek Jędraszewski, odprawi Mszę św., podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.

 

6.     W poniedziałek 17 września br. o godz. 20.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii. Bardzo proszę o niezawodne przybycie!

 

7.     We wtorek 18 września br. w Święto Św. Stanisława Kostki spotkanie wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania (absolwenci klas trzecich gimnazjum, którzy w czerwcu zakończyli przygotowanie) oraz wszystkich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z naszej parafii: uczniowie 3 klasy gimnazjum, oraz uczniowie klas 8 i 7 szkoły podstawowej.

  • O godz. 18.30 Msza Święta a po niej spotkanie w kościele!

 

8.     Z dniem 1 września br. własną decyzją ze względu na małą ilość osób uczestniczących w liturgii zakończyło posługę w naszym kościele Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej. Nie ma już w niedzielę o godz. 14.00 Mszy Świętej w rycie Trydenckim. Wszystkich chętnych do przeżywania Liturgii Mszy Świętej w tym rycie Księża Łacinnicy zapraszają do Katedry Wawelskiej oraz Kościoła Św. Krzyża (obok Teatru Juliusza Słowackiego).


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

23.9.2018
Niedziela
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor