Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
22 Niedziela Zwykła

1.      W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

  • W poniedziałek - wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • W piątek - pierwszy piątek miesiąca września. O godz. 18.30 Msza Święta o NSPJ, wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Litania do NSPJ. Po Mszy Świętej na plebanii spotkanie Straży Honorowej NSPJ. Okazja do spowiedzi w tym dniu od godz. 17.00!

 

2.     Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla Szkoły Podstawowej Nr 50 im. Włodzimierza Tetmajera przy ul. Katowickiej zostanie odprawiona w naszym kościele w poniedziałek 3 września br. o godz. 18.30. W trakcie Mszy Świętej zostaną poświęcone tornistry, podręczniki i przybory szkolne uczniów klas pierwszych! Gorąco zachęcam do wspólnej modlitwy uczniów wraz rodzicami, nauczycieli, pracowników i wszystkich sympatyków naszej szkoły!

 

3.     Okazja do spowiedzi na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego:

  • W poniedziałek 3 września od godz. 17.00 do rozpoczęcia Mszy Świętej.

 

4.     W racji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego Msza Święta w intencji dusz w czyśćcu cierpiących oraz modlitwy Bractwa Dusz w Czyśćcu Cierpiących będą wyjątkowo we wtorek 4 września o godz. 18.30!

 

5.     W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca kancelaria będzie nieczynna!

 

6.     Na stojaku z gazetami zostały wystawione następujące publikacje:

  •  O cierpieniu i ukojeniu - książeczka dla chorych
  •  Kiedy umiera ktoś bliski... Jak przeżyć najtrudniejsze chwile w życiu?
  •  Miej miłosierdzie dla nas - o związkach niesakramentalnych
  •  Kalendarz Planszowy na nowy 2019 rok

Wszystkie te publikacje można nabyć składając dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii!

7.     Na stoliku naprzeciw stojaka z gazetami zostały wystawione do zabrania dla dzieci składane kartoniki pomocne w realizacji Pierwszych Piątków Miesiąca! Gorąco zachęcam do podjęcia tego pobożnego i bardzo zacnego dzieła religijnego! Również na stoliku zostały wystawione karteczki dla dzieci z serii „Ziarno - rodzinne spotkania z Bogiem", które proszę sobie zabierać. Kolejne części serii będą tam wystawiane w poszczególne niedziele. Na karteczce jest zawsze treść ewangelii z danej niedzieli oraz ćwiczenia do rozwiązania nawiązujące do treści ewangelii. Kupony rozwiązań odcięte od karteczki dzieci będą przynosiły w niedziele następną i składały do pojemnika umieszczonego na stoliku. W pierwszą niedziele nowego miesiąca będziemy losowali nagrody dla dzieci! Gorąco zachęcam do zbierania poszczególnych Ziaren!

 

8.     Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 16 września br. Rozpoczęcie Drogą Krzyżową przy stacji „u Piłata" o godz. 9.00. Następnie o godz. 11.00 Metropolita Krakowski Ks. Abp Marek Jędraszewski, odprawi Mszę św., podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

23.9.2018
Niedziela
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor