Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
6 Niedziela Wielkanocna

1.      Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca maja - adoracja Najświętszego sakramentu! O godz. 12.00 - Pierwsza Komunia Święta (5 dzieci) oraz rocznica Pierwszej Komunii Świętej (1 dziecko) dzieci ze Szkoły Montessori przy ul. Na Błonie.

 

2.      Nabożeństwa Majowe przez cały miesiąc maj:

  • W dni powszednie o godz. 18.00
  • W niedzielę o godz. 17.30
  • Przez cały miesiąc maj dla uczenia Matki Bożej codziennie o godz. 21.00 w godzinie Apelu Jasnogórskiego będzie dzwonił jeden z dzwonów naszego kościoła.

 

3.      W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

  • W poniedziałek o godz. 18.30 Msza Święta w intencji dusz w czyśćcu cierpiących oraz modlitwy bractwa dusz w czyśćcu cierpiących w czasie Nabożeństwa Majowego.
  • We wtorek - Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski iarchidiecezji krakowskiej. Dzień imienin Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Msza Święta zbiorowa przez wstawiennictwo Św. Antoniego o godz. 18.30 w czasie, której będziemy się modlić w intencji mieszkańców ul. Ks. Truszkowskiego.

 

4.      Pierwsza Komunia Święta dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 50 przy ul. Katowickiej będzie w niedzielę 20 maja w czasie dwóch Mszy Świętych o godz. 10.00 i 12.30. Do Komunii Świętej przystąpi blisko 90 dzieci. Dlatego w tym dniu w naszym kościele będzie odprawiona dodatkowa Msza Święta dla wszystkich wiernych o godz. 16.00. Bardzo proszę, aby w tym dniu Msze Święte o godz. 10.00 i 12.30 pozostawić dla dzieci pierwszokomunijnych ich rodzin i gości!!! W tym dniu nie ma Mszy Świętej o godz. 12.00. Zwracam się też do wszystkich mieszkańców ul. Pod Strzechą o ile to możliwe o nieparkowanie w tym dniu samochodów na ulicy, aby ułatwić dojazd i wyjazd z Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

 

5.                             Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek 7 maja o godz. 20.00 na plebanii. Bardzo proszę o niezawodne przybycie!

 

6.                             Pragnę podziękować Panom, którzy pomogli w uporządkowaniu naszego parafialnego pola i przygotowaniu go do oczyszczenia z narosłych chaszczy.

 

7.      W niedzielę 13 maja br. procesja ku czci Św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. Zapraszamy do naszej parafialnej asysty w strojach Krakowskich. Zbiórka asysty z naszej parafii pod Wawelem obok Seminarium Duchownego o godz. 8.40.

 

8.                             W niedzielę 13 maja rozpoczynamy tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie. Pierwsze nabożeństwo Fatimskie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 poprowadzimy ulicami naszej parafii udając się do pięciu stacji gdzie będziemy rozważać kolejne tajemnice Części Pierwszej Radosnej Różańca Świętego. Początek procesji - wyjście z kościoła około godz. 19.00. Szczegółowy plan procesji fatimskiej w naszej gazetce oraz w gablotkach. Bardzo prosimy o liczny udział i udekorowanie trasy Procesji Fatimskiej.

 

9.                             Parafia Św. Wojciecha w Krakowie Bronowicach organizuje autokarową Pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 do 15 sierpnia br. (11 dni) z okazji 40 - lecia wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża i 50 - lecia śmierci Ojca Pio. Koszt 2550 złotych. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegółowe informacje oraz program jest dostępny w zakrystii, oraz na stronie internetowej parafii Św. Wojciecha.

 

TRASA  PARAFIALNEJ  PROCESJI  FATIMSKIEJ

w niedzielę, dnia 13 maja 2018  AD

 

                                       

W najbliższą niedzielę 13 maja 2018 r. trasa naszej, parafialnej Procesji Fatimskiej będzie przebiegała następująco : wyjście z Kościoła po Mszy Świętej o godz.: 18.00 - tj. ok. godz.: 19.00 i przejście - ul. Pod Strzechą i częścią ul. Wł. Tetmajera, gdzie nastąpi I. zatrzymanie - przy Kapliczce Św. Jakuba na ul. Wł. Tetmajera.

Następnie Procesja wyruszy w dalszą drogę ul. Wł. Tetmajera do skrzyżowania z ulicą : Zielony Most i ul. Katowicką, gdzie nastąpi II. zatrzymanie przy Kapliczce ( obok skrzyżowania ul. Zielony Most z ul. Katowicką  ).

Dalej przejdziemy odcinkiem ul. Katowickiej w kierunku ul. Wł. Żeleńskiego pod numer porządkowy nieruchomości 37 - ( nieruchomość Państwa Rydlów ), gdzie przy „ Rydlówce " zlokalizowana jest III. - Kapliczka i gdzie zatrzymamy się na odmówienie kolejnej z Tajemnic Różańca Świętego. W dalszą drogę pielgrzymim szlakiem - za zgodą właścicieli nieruchomości - Państwa Rydlów - Procesja przejdzie od ul. Wł. Żeleńskiego 37 przez ogród i nieruchomość przy Muzeum Regionalnym Młodej Polski „ Rydlówka " i wyjdziemy bramą na ul. Wł. Tetmajera 28,             a stamtąd zejdziemy do IV. Kapliczki, przy ul. Wł. Tetmajera 20 ( nieruchomość Pani Anieli Młynarczyk ).

Stamtąd Procesją wyruszymy dalszym odcinkiem ul. Wł. Tetmajera do skrzyżowania z ul. Pod Strzechą i już samą ul. Pod Strzechą nastąpi powrót w stronę Kościoła, a dokładniej pod V. Kapliczkę, przy grocie Matki Bożej koło naszego Kościoła. 


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

23.5.2018
Środa
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor