Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
1 NIEDZIELA ADWENTU

1.       Dzisiaj Pierwsza Niedziela Adwentu. „Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do Ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

 

2.      Przez cały adwent Msza Święta Roratnia w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18.30!

 

3.      W naszej parafii prowadzimy zbiórkę żywności dla osób biednych i potrzebujących. W kościele został wystawiony kosz, do którego możemy składać trwałe produkty żywnościowe. Zbiórka przeprowadzana jest również w sklepie u Państwa Nowakowskich przy ul. Władysława Żeleńskiego 4. Zachęcamy do ofiarności i wsparcia biednych i potrzebujących darem płynącym z głębi serca!

 

4.      W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy obchodzić:

  • w środę - wspomnienie Św. Mikołaja
  • w czwartek - wspomnienie Św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła
  • w piątek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

 

5.      W poniedziałek o godz. 18.30 Msza Święta w intencji dusz w czyśćcu cierpiących a po niej modlitwy bractwa Dusz w czyśćcu cierpiących.

 

6.      Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy Świece Caritasu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Do Caritasu musimy odprowadzić  za duże świece po 12 złotych a za małe po 6 złotych od jednej sztuki. Wszystkie ofiary złożone ponad obowiązkowe kwoty zostaną przeznaczone na pomoc biednym i potrzebującym naszym parafianom. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!

 

7.      W przyszłą niedziele, czyli Drugą Niedziele Adwentu zostanie podany plan tegorocznej Wizyty Duszpasterskiej w naszej parafii. Zwracam się z ogromną prośbą do mieszkańców poszczególnych ulic o pomoc w rozniesieniu do domów życzeń świątecznych wraz z Planem Kolędy! Pragnę w ten sposób dotrzeć do wszystkich parafian nawet tych, którzy nie uczęszczają lub bardzo rzadko uczęszczają do naszego kościoła parafialnego! Życzenia wraz z planem kolędy będziemy wydawać w przyszłą niedzielę na poszczególne ulice po Mszach Świętych w zakrystii.

 

8.      Również od przyszłej niedzieli (II Niedzieli  Adwentu) po Mszach Świętych  u Pana Jacka organisty -  pod chórem organowym,   można będzie nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Niech to będzie wyraz naszej wdzięczności i sympatii za posługę Pana Jacka przy organach oraz prowadzenie śpiewu podczas liturgii w naszym kościele parafialnym.

 

 

9.      Każda parafia naszej Archidiecezji na mocy dekretu Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego została zobowiązana do pomocy materialnej parafiom  budującym kościoły. Nasza parafia wspomaga Parafię Świętego Jacka na Krakowskich Azorach, która to w części została wydzielona z naszej parafii. Dlatego dzisiaj lektorzy i ministranci zbierają ofiary na ten cel do puszek przy drzwiach naszego kościoła. W imieniu wspólnoty Parafii Świętego Jacka i jej Proboszcza składam serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary!  


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

18.12.2017
Poniedziałek
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor