Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
PONIEDZIAŁEK OKTAWY ZMARTWYCHSTANIA PAŃSKIEGO

1. Przez cały tydzień będziemy uroczyście czcić Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jest to Oktawa Wielkanocy. Dzisiaj Msze św. będą odprawiane są jak w niedziele. W pozostałe dni jak w tygodniu. Tradycyjnie, jak co roku, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami składanymi na tace wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

                        2. W piątek, który jest zarazem pierwszym piątkiem miesiąca kwietnia z racji uroczystego charakteru nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Okazja do spowiedzi w tym dniu od godz. 17.00.

 

                        3.  W sobotę nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca o godz. 18.00. W tym dniu przypada 50 rocznica święceń kapłańskich Ks. Prałata Leopolda Witka emerytowanego proboszcza naszej parafii. W niedzielę 8 kwietnia o godz. 10.00 odprawimy dziękczynną Mszę Świętą w intencji dostojnego jubilata. W sposób uroczysty jak ufamy z udziałem Ks. Prałata będziemy dziękować za 50 lat jego kapłaństwa w czasie naszego odpustu parafialnego w niedzielę 10 czerwca.

 

                        4. Następna niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
W Łagiewnikach odbędzie się uroczysty odpust z tej okazji. Na każdej Mszy Świętej zamiast kazania przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanie i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.  Po Mszy Świętej o godz. 8.00 w naszym kościele zmianka Różańcowa.

 

                        5.   Z dniem jutrzejszym na własną prośbę kończy posługę kościelnego w naszym kościele Pan Maciej Karliński, któremu dziękujemy za troskę o naszą Bronowicką Świątynię. Życzymy mu obfitości Bożego błogosławieństwa oraz wiele potrzebnych łask.

 

                        6. Parafia od zaraz zatrudni na zasadach umowy wolontariackiej Pana do posługi kościelnego w naszym kościele oraz Pana do troski o porządek wokół kościoła i na całym terenie parafialnym otaczającym kościół i plebanię. Wszystkich chętnych i zainteresowanych zapraszamy do osobistego lub telefonicznego kontaktu z Księdzem Proboszczem.

 


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

20.4.2018
Piątek
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor