Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
8 Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj  pierwsza niedziela miesiąca: na każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu!

2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

  • W poniedziałek - święto Św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej. O godz. 18.30 Msza Święta w intencji dusz w czyśćcu cierpiących a po Mszy Świętej modlitwy Bractwa Dusz w Czyśćcu Cierpiących!
  • We wtorek - o godz. 21.00 przez 5 minut będą dzwoniły wszystkie dzwony naszego kościoła na rozpoczęcie Wielkiego Postu AD 2019!
  • W środę Popielec - post ścisły! Rozpoczyna się Wielki Post, czas refleksji nad naszą przemijalnością ipotrzebą przepraszania Boga za grzechy. Zewnętrznym znakiem tej postawy będzie obrzęd posypania głowy popiołem. Uczynimy to na Mszach św. które w tym dniu będą odprawiane w naszym kościele o godz. 7.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu zbierana jest składka jako jałmużna wielkopostna.

Pamiętajmy, że post ścisły obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia w Popielec oraz w Wielki Piątek. Czym jest post ścisły? To wstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie posiłków do trzech dziennie, w tym tylko jeden do syta. Natomiast w każdy piątek roku obowiązuje katolika od 14 roku życia powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy o tym, że chrześcijanin w każdy piątek, ze względu na wspomnienie śmierci Chrystusa, podejmuje to wyrzeczenie jako obowiązkowe. Z postu może zwolnić dyspensa lub np. choroba.

 

3.      Przez cały Wielki Post naszym przygotowaniem do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa będzie udział w nabożeństwach:

  • Drogi Krzyżowej, na którą zapraszamy w każdy piątek:

Ø    dzieci o godz. 16.00

Ø    dorośli i młodzież o godz. 18.00

  • Gorzkich Żali - w każdą niedzielę o godz. 17.15

 

  • Rekolekcję Wielkopostne w naszej parafii będą głoszone na wszystkich Mszach Świętych iNabożeństwie Gorzkich żali w 2, 3 i 4 Niedziele Wielkiego Postu!!!

 

  • We wszystkie piątki Wielkiego Postu Msza Święta o godz. 18.30 z kazaniem Wielkopostnym będzie sprawowana: Wintencji całej naszej wspólnoty parafialnej o dobre i owocne przeżycie Wielkiego Postu oraz łaskę nawrócenia dla tych którzy z pośród nas tego potrzebują!

Gorąco zachęcam do jak najliczniejszego udziału i wspólnej modlitwy za nas samych i całą naszą wspólnotę parafialną!

4.  We wtorek 5 marca br. o godz. 19.15 na plebanii spotkanie wszystkich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii!

 

5. W 1 Niedziele Wielkiego Postu - 10 marca br. będziemy gościli w naszej parafii jednego z księży z parafii Św. Jacka na Krakowskich Azorach, której część przynależała wcześniej do naszej parafii. Gość wygłosi kazania na wszystkich Mszach Świętych! Składka z niedzieli 10 marca będzie przeznaczona jako nasze wsparcie dla budującego się kościoła w naszej parafii córce.


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

24.3.2019
Niedziela
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor