Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
26 Niedziela Zwykła

1.W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

  • W poniedziałek - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Msza Święta oraz modlitwy w intencji dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30.
  • W środę - wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu
  • W czwartek - wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Pierwszy czwartek miesiąca października.
  • W piątek - Pierwszy piątek miesiąca października. Msza Święta Wotywna o NSPJ, wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Litania do NSPJ o godz. 18.30. Po Mszy Świętej spotkanie Straży Honorowej na plebanii.
  • W sobotę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

2. W pierwszy czwartek oraz pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00!!!

3. W czwartek z powodu spowiedzi: Kancelaria Parafialna będzie nieczynna! Przepraszam za utrudnienia!

4.W sobotę 7 października br. odwiedziny chorych od godz. 8.00

5. Przez cały miesiąc Październik Nabożeństwo Różańcowe:

  • Od poniedziałku do soboty o godz. 18.00
  • W niedzielę o godz. 17.30

Również przez cały miesiąc październik dla uczczenia Matki Bożej Różańcowej oraz w podzięce dla wszystkich tych, którzy włączyli się w dzieło żywego Różańca w naszej parafii o godz. 21.00 w godzinie Apelu Jasnogórskiego będzie dzwonił jeden z dzwonów naszego Kościoła.

6. W następną niedziele będziemy przeżywać drugi nasz odpust parafialny z racji Matki Bożej Różańcowej. Suma w intencji wszystkich parafian o godz. 12.00. Po niej procesja Różańcowa do czterech ołtarzy wokół kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie feretronów i ołtarzy! W tym dniu miał gościć w naszej parafii Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz jednak ze względu na uroczystości Dnia Papieskiego Ks. Kardynał musiał zmienić termin wizyty w naszej parafii, za co Ksiądz Kardynał bardzo przeprasza!!! Jestem po rozmowie z Księdzem Kardynałem i czekamy na informację o nowym terminie wizyty. Jak tylko będzie nam wiadomo poinformujemy wszystkich parafian. Z tego powodu nasz odpust będzie miał bardziej wymiar wewnętrzny a kiedy będziemy gościć Księdza Kardynała wtedy będziemy go świętować uroczyście - połączony z dziękczynieniem w 50 rocznicę poświęcenia kościoła dokonaną przez Ks. Kardynała Karola Wojtyłę - Św. Jana Pawła II, która przypada 22 października 2017 roku.

7. Od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy w zakrystii oraz kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania na wypominki roczne i jednorazowe. Karteczki wystawione są na stolikach ze śpiewnikami. Wypominki jednorazowe będziemy odczytywać i modlić się w ich intencji w czasie Różańca za zmarłych przez cały miesiąc listopad od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 17.30. Wypominki roczne będziemy odczytywać i modlić się w ich intencji w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 8.00 (7.45); 10.00 (9.45) i 12.00 (11.45). W intencji osób wypominanych w wypominkach rocznych będziemy również w każdą pierwszą niedzielę miesiąca odprawiać Mszę Świętą o godz. 8.00!!!

8. Na regale z gazetami mamy wystawione książki poświęcone Św. Janowi Pawłowi li oraz Papieżowi Benedyktowi XVI. Dobrowolna ofiara za książki składana do skarbonki na ofiary za gazety przeznaczona na potrzeby naszej parafii!!! Gorąco zachęcam do zainteresowania się tymi książkami!!!

9. Parafia Św. Jana Kantego na Osiedlu Widok w sobotę 7.10.br. organizuje wyjazd na: Różaniec do Granic do Kościeliska. Wyjazd o godz. 7.00 z pod kościoła. Koszt ok. 30zł. Informacje pod numerem telefonu:

726 610 361.

10.Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia, składam serdeczne życzenia!

11.Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

 


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

20.10.2017
Piątek
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor