Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
11 Niedziela Zwykła

1.      W minionym tygodniu przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową ku czci naszego patrona Św. Antoniego z Padwy. Pragnę z całego serca podziękować Wam wszystkim drodzy parafianie i goście za tak liczny udział w tej naszej uroczystości parafialnej. Dziękuje Bogu samemu za Wasze świadectwo wiary, przywiązanie do Kościoła i naszej Krakowskiej - Bronowickiej kultury! Dziękuje Ks. Ryszardowi, za zaangażowanie w godne przygotowanie odpustu.! Dziękuje za przygotowanie kościoła i jego obejścia! Dziękuje za przygotowanie i gruntowne posprzątanie plebani, aby godnie przyjąć Księdza Kardynała Stanisława i wielu dostojnych gości! Dziękuje wszystkim, którzy nieśli feretrony, sztandary, baldachim i wszystkie atrybuty procesyjne! Dziękuje Lektorom Starszym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Łukaszowi Wojtasowi, Panu Jackowi Pachowi, Chórowi Św. Antoniego. Dziękuje dzieciom, chłopcom, dziewczynkom sypiącym kwiaty a bardziej ich mamą, babcią... za kwiaty. Dla mnie były to chwile wielkiej modlitwy, ale i wielkiego wzruszenia, że Pan Bóg pozwolił mi, jako Waszemu Proboszczowi tego wielkiego daru doświadczyć, jakim był odpust parafialny i przekazanie relikwii Świętego Jana Pawła II dla naszej parafii z rąk Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza! Nie chce nikogo w tym podziękowaniu pominąć, więc z pokorą serca wobec wszystkich: BÓG  ZAPŁAĆ!!!

 

2.   Nabożeństwa Czerwcowe:

  • W dni powszednie o godz. 18.00
  • W niedzielę o godz. 17.30

 

3.   W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

  • W środę - Msza Święta zbiorowa przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy w czasie, której będziemy się modlić za wszystkich naszych parafian mieszkających przy ul. Katowickiej
  • W czwartek - wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

 

 

4.     W czwartek 21 czerwca br. o godz. 12.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 50 przy ul. Katowickiej.

 

5.   W piątek 22 czerwca br. Nasza Parafia wraz z całym Dekanatem Bronowickim została zaproszona do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie, na Białych Morzach, które jest najważniejszym miejscem kultu świętego papieża w Polsce. O godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta, a po niej odbędzie się Procesja Światła.

 

6.   W lipcu i sierpniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane według stałego porządku, czyli tak jak w ciągu całego roku!

 

7.   Z soboty 7 lipca na niedziele 8 lipca br. będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Kalwarii Zebrzydowskiej do Częstochowy. Przewidywane przyjście pielgrzymów pod kościół w sobotę około 18.00.  Zwracam się z ogromną prośbą o przyjęcie pielgrzymów do swoich domów. Umożliwienie im odpoczynku i spożycia posiłku! W utrudzonych pielgrzymach przychodzi do naszych domów sam Chrystus.  Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie...

Wszystkich chętnych do przyjęcia pielgrzymów proszę o zgłaszanie tego faktu w zakrystii po Mszach Świętych do niedzieli 1 lipca!


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

15.8.2018
Środa
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor