Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
15 Niedziela Zwykła

1.   W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

  • W poniedziałek - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej)
  • W środę Msza Święta zbiorowa ku czci NMP Nieustającej Pomocy
  • W piątek Msza Święta zbiorowa ku czci Miłosierdzia Bożego

 

2.     W przyszłym tygodniu w środę (25.07.br.) przypada Święto Świętego Jakuba, Apostoła. W tym dniu o godz. 18.30 Msza Święta zamiast w kościele  zostanie odprawiona przy kapliczce Św. Jakuba przy ul. Tetmajera. W czasie Eucharystii będziemy modlić się przez wstawiennictwo Św. Jakuba za nas wszystkich, za tych, którzy obecnie opiekują się kapliczką oraz będziemy dziękować Bogu za Śp. Jakuba Susuła gospodarza bronowickiego, który 151 lat temu ufundował kapliczkę.

 

3.     W Również w środę  25 lipca przypada wspomnienie Św. Krzysztofa patrona wszystkich kierowców oraz podróżujących. Z tej racji w niedzielę 22 lipca po wszystkich Mszach Świętych będzie błogosławieństwo pojazdów oraz wszystkich podróżujących. Ofiary zbierane do puszek przy okazji poświęcenia zostaną przeznaczone, jak co roku na pomoc misjonarzom w zakupie samochodów, którymi mogą docierać do wszystkich potrzebujących! Prosimy o wsparcie tego szlachetnego i potrzebnego bardzo dzieła!

 

4.   Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia, składam serdeczne życzenia - prosząc Dobrego Boga, o łaskę zdrowia i wiele, wiele potrzebnych łask, wyproszonych przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, św. Antoniego i swoich Patronów.

 

5.     Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

 

6.     W lipcu i sierpniu Msze Święte w naszym kościele odprawiane są według stałego porządku, czyli tak jak w ciągu całego roku!

 

 

7.     W tym tygodniu przypada rocznica śmierci:

  • W poniedziałek - Śp. Ks. Biskupa Albina Małysiaka - Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej
  • We wtorek - Śp. Księdza Infułata Jana Kościółka - Wieloletniego Archiprezbitera Bazyliki Mariackiej wKrakowie. Kapłana bardzo życzliwego naszej parafii!

+W i e c z n y   o d p o c z y n e k    r a c z    i m    d a ć P a n i e+


   
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

15.8.2018
Środa
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor