Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
24 Niedziela Zwykła

1.      Dzisiaj - 13.09. br.  kolejne  z tegorocznych Nabożeństw Fatimskich!

 • godz. 17.30 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu - Litania Loretańska oraz modlitwy do Matki Bożej
 • godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej.

Ø     Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej Fatimskiej.

 • po Mszy Świętej Różaniec Fatimski we wnętrzu naszego kościoła!

 

2.      Również dzisiaj przy drzwiach naszego kościoła zbiórka do puszek na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. W Wielki Piątek, kiedy tradycyjnie przy adoracji krzyża zbieramy ofiary na utrzymanie Grobu Bożego ze względu na stan pandemii i ograniczenie uczestników liturgii do 5 osób nie mogliśmy tego uczynić. W imię miłości i troski o to wyjątkowo ważne miejsce dla wszystkich chrześcijan prosimy o hojność!

 

3.      W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

 • W poniedziałek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 • We wtorek - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej
 • W środę - wspomnienie świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
 • W czwartek - wspomnienie Św. Roberta Belarmina, biskupa i doktora Kościoła
 • W piątek - Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Z racji trzeciego piątku miesiąca września po Mszy Świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

4.      We wrześniu Msze Święte w niedziele  w naszym kościele: o godz. 8.00, 10.00, 12.00  i 18.00!

 

5.      Wobec utrzymującej się sytuacji epidemicznej w naszym kraju kolejny raz prosimy i przypominamy w imię miłości, troski i szacunku wobec bliźnich o konieczności:

 • zakrywania ust i nosa podczas wszystkich nabożeństw i celebracji wkościele oraz załatwiania wszelkich spraw w kancelarii parafialnej oraz zakrystii!!!
 • korzystaniu z płynu do dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu z kościoła

ü     Osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa prosimy o szczególne zachowanie ostrożności i odpowiedniego dystansu społecznego od innych uczestników liturgii

 

6.      Komunia Święta aż do odwołania będzie udzielana w następujący sposób:

ü     W pierwszej kolejności w nawie środkowej - „Na rękę" - podchodząc w jednym rzędzie z zachowaniem dystansu 1, 5 metra odległości od siebie

ü     W drugiej kolejności w nawach bocznych - „do ust" - podchodząc  w jednym rzędzie  z zachowaniem dystansu 1, 5 metra odległości od siebie

Bardzo proszę o zrozumienie i dostosowanie się do nowych zasad!

 

7.      Po przerwie wakacyjnej oraz wcześniejszym zawieszeniu zajęć szkolnych w naszej parafii wznawiamy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla naszych parafian, uczniów klas 7 i 8 oraz starszych, którzy wcześniej nie przystąpili do Sakramentu Bierzmowania. Ci, którzy nie dokonali zgłoszenia na spotkania przygotowujące przed zawieszeniem zajęć proszeni są o pobranie karty zgłoszenia z kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, wypełnienie jej i zwrot do 28 września. Po tym terminie nie będzie możliwe zgłoszenie się i odbycie przygotowania!

 

 

8.      Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła, funkcjonowanie parafii oraz remont naszej drewnianej dzwonnicy. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie  wezmą was wszystkich pod swoją opiekę!!!

Ø     Przypominamy dane naszych parafialnych kont bankowych, na które można przekazywać ofiary na rzecz kościoła i parafii:

 • Parafia Rzymskokatolicka p.w. „Św. Antoniego z Padwy", ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków

PKO Bank Polski SA Oddział 5 w Krakowie: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159

                                                                       lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 276

 

9.      W niedzielę 20 września na Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci ze Szkoły Montessori przy ul. Na Błonie przystąpią w naszym kościele do Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo prosimy, aby wierni niezwiązani z dziećmi przystępującymi do pierwszej komunii świętej wybrali w tym dniu inną godzinę Mszy Świętej niż 12.00!!! Aby ułatwić udział w Mszy Świętej, tym, którzy zrezygnują z Mszy Świętej o godz. 12.00  i pozostawią ją dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin o godz. 15.00 zostanie odprawiona w tym dniu w naszym kościele dodatkowa Msza Święta. Bardzo proszę o zrozumienie!

 

10.   W minionym tygodniu odeszła  z naszej wspólnoty parafialnej:

 • Śp. Anna Czepiec z ul. Pod Strzechą. Pogrzeb odbył się w piątek 11.09. w naszym kościele. Zmarła została pochowana na Cmentarzu na Pasterniku

+Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie+


   
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

23.9.2020
Środa
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor