Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ - PALMOWA 5 KWIETNIA 2020

1.      Dla ułatwienia uczestnictwa we Mszy Świętej w czasie stanu epidemii  w kwietniu i maju br. w niedziele i święta Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane  o godz.: 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 18.00.

 • Proszę o wcześniejsze sprawdzenie godzin zamówionych intencji mszalnych, które uległy pewnym zmianom ze względu na zaistniałą sytuacje!!! Przepraszam i proszę o wyrozumiałość i zrozumienie!!!
 • Wypominki cz. 1 o godz. 7.45; Wypominki cz. 2 i 3 o godz. 17.30. (za wyjątkiem Świąt Wielkanocnych)
 • Pierwszeństwo uczestniczenia w danej Mszy Świętej mają osoby, które zamówiły intencje, w której jest sprawowana dana Eucharystia!!!
 • Do Soboty 11.04. w Liturii poza celebransem i ograniczoną asystą może brać udział tylko 5 osób!!!
 • Od Niedzieli 12.04. w Liturgii może wraz z celebransem i asystą brać udział maksymalnie do 50 osób!!!

      Bardzo proszę o zrozumienie i dostosowanie się do obowiązujących w naszym kraju przepisów!!!

 

WIELKI TYDZIEŃ ROKU PAŃSKIEGO 2020r.

Wielki Poniedziałek - 6.04.2020r., Wielki Wtorek - 7.04.2020r., Wielka Środa - 8.04.2020r.

     Spowiedź Święta od godz. 16.30 do 18.15 oraz od 19.00 do 20.00

     Msza Święta godz.18.30

 

WIELKI  CZWARTEK - 9.04.2020r.

DZIEŃ  USTANOWIENIA  SAKRAMENTÓW  EUCHARYSTII I  KAPŁAŃSTWA

     Godz. 18.30 MSZA  ŚWIĘTA   WIECZERZY  PAŃSKIEJ

 • UWAGA: W LITURGII OPRÓCZ CELEBRANSA I OGRANICZONEJ ASYSTY MOŻE UCZESTNICZYĆ TYLKO 5 OSÓB!!!

UWAGA!!!: Msza Święta o godz. 18.30 będzie  transmitowana na Facebooku:

Parafia św. Antoniego z Padwy w Krakowie - Bronowicach Małych

     Po Mszy Świętej przeniesienie Pana Jezusa do Kaplicy Czuwania - CIEMNICY

Adoracja do godz. 22.00 - Uwaga: Jednocześnie w kościele może się modlić tylko 5 osób!!!

 

WIELKI  PIĄTEK - 10.04.2020r.

W tym dniu obowiązuje post ścisły!  - Trzy posiłki w tym tylko jeden do syta!

 

ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY: OD GODZINY  14.00!!!

Uwaga: Jednocześnie w kościele może się modlić tylko 5 osób!!!

      Godz. 15.00  - KORONKA  DO   MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO  (Może uczestniczyć tylko 5 osób!!!)

     godz. 17.00  - DROGA  KRZYŻOWA  (Może uczestniczyć tylko 5 osób!!!)

 

     Godz. 18.30 LITURGIA  MĘKI  PAŃSKIEJ

UWAGA: W LITURGII OPRÓCZ CELEBRANSA I OGRANICZONEJ ASYSTY MOŻE UCZESTNICZYĆ TYLKO 5 OSÓB!!!

UWAGA!!!: Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30 będzie  transmitowana na Facebooku:

Parafia św. Antoniego z Padwy w Krakowie - Bronowicach Małych

Po liturgii, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „GROBU PAŃSKIEGO"

Adoracja do godz. 22.00 - Uwaga: Jednocześnie w kościele może się modlić tylko 5 osób!!!

 

WIELKA  SOBOTA - 11.04.2020r.

 

     Od godz. 9.00 do 15.00 - ADORACJA CHRYSTUSA W BOŻYM GROBIE

Uwaga: Jednocześnie w kościele może się modlić tylko 5 osób!!!

     NIE MA TRADYCYJNEGO ŚWIĘCENIA POKARMÓW W KOŚCIELE!!!

     BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU WIELKANOCNEGO PRZEZ OJCA RODZINY LUB INNĄ OSOBE W DOMACH RODZINNYCH!!!

    Pięknym wielkosobotnim zwyczajem jest dzielenie się z  ludźmi ubogimi i samotnymi świątecznymi produktami! Pomimo tego wyjątkowo trudnego czasu epidemii który mamy w tym roku pragniemy ten zwyczaj zachować i kontynuować. Przy wejściu do naszego kościoła od godz. 9.00 do 14.00 będzie przygotowany kosz na dary, które w tym samym dniu po godz. 14.00 zostaną rozdane najbardziej potrzebującym. Potrzebujących zapraszamy do domu parafialnego po odebranie darów o godz. 14.30.!!!

     Również w wielki piątek i wielką sobotę przy Bożym Grobie będą zbierane ofiary dla osób biednych, potrzebujących i bezdomnych!

     Godz. 18.30 LITURGIA  WIGILII  PASCHALNEJ (UWAGA!!! LITURGIA TYLKO WEWNĄTRZ  KOŚCIOŁA)

 • UWAGA: W LITURGII OPRÓCZ CELEBRANSA I OGRANICZONEJ ASYSTY MOŻE UCZESTNICZYĆ TYLKO 5  OSÓB!!!

 

UWAGA!!!: Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.30 będzie  transmitowana na Facebooku:

Parafia św. Antoniego z Padwy w Krakowie - Bronowicach Małych

 

WIELKA  NIEDZIELA - ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 12.04.2020r.

Godz. 7.30 - PROCESJA REZUREKCYJNA WEWNĄTRZ KOŚCIOŁA!!!

UROCZYSTE  OGŁOSZENIE  ZMARTWYCHWSTANIA  CHRYSTUSA

 • UWAGA: W LITURGII WRAZ Z CELEBRANSEM I OGRANICZONĄ ASYSTĄ MOŻE UCZESTNICZYĆ TYLKO 50 OSÓB!!!

Po procesji MSZA ŚWIĘTA z godziny 8.00!!!

     Pozostałe Msze Święte w tym dniu: 9.00, 10.00,  11.00, 12.00 i 18.00

 • UWAGA: W LITURGII POSZCZEGÓLNYCH MSZY ŚWIĘTYCH WRAZ Z CELEBRANSEM IOGRANICZONĄ ASYSTĄ MOŻE UCZESTNICZYĆ TYLKO 50 OSÓB!!!

UWAGA!!!: Msza Święta o godz. 10.00 Będzie  transmitowana na Facebooku:

Parafia św. Antoniego z Padwy w Krakowie - Bronowicach Małych

 

PONIEDZIAŁEK OKTAWY ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 13.04.2020r.

     Msze Święte w tym dniu: 8.00, 9.00, 10.00,  11.00, 12.00 i 18.00

 • UWAGA: W LITURGII POSZCZEGÓLNYCH MSZY ŚWIĘTYCH WRAZ Z CELEBRANSEM IOGRANICZONĄ ASYSTĄ MOŻE UCZESTNICZYĆ TYLKO 50 OSÓB!!!

UWAGA!!!: Msza Święta o godz. 10.00 Będzie  transmitowana na Facebooku:

Parafia św. Antoniego z Padwy w Krakowie - Bronowicach Małych

UWAGA!!!

KANCELARIA  PARAFIALNA  W  WIELKIM  TYGODNIU  NIECZYNNA!!!

 

 

2.      Aby umożliwić naszym parafianom i sympatykom uczestnictwo w Mszy Świętej Niedzielnej i Świątecznej w tym trudnym czasie epidemii uruchomiliśmy transmisje internetową z naszego kościoła poprzez facebook (Parafia św. Antoniego z Padwy w Krakowie - Bronowicach Małych). Mszę Święte będą transmitowane w niedziele o godz. 10.00;  W święta wielkanocne pierwszy i drugi dzień o godz. 10.00. oraz w wielki czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.30. Serdecznie zachęcamy do współuczestnictwa w liturgii!

 

3.      Kosz na trwałe produkty żywnościowe łatwe do przechowywania oraz środki czystości, które w wielką sobotę zostaną rozdzielone potrzebującym jest umieszczony w przedsionku kościoła. Dary można przynosić we wszystkie dni tygodnia. Główne wejście do kościoła jest otwarte od godz. 9.00 do końca Mszy Świętej wieczornej! Byłem głodny a daliście mi jeść... Byłem spragniony a daliście mi pić... Zbiórka żywności oraz środków czystości  prowadzona jest również w sklepie Państwa Nowakowskich przy ul. Władysława Żeleńskiego 4.

 

4.      Rozprowadzamy w naszym kościele:

 • Cukrowe Baranki oraz Paschaliki Wielkanocne

Do Caritasu Archidiecezji Krakowskiej od każdej sprzedanej sztuki odprowadzamy po 6 złotych.

 

5.      Nasza Parafia włączyła się w akcję zakupu i ufundowania elektronicznych bezdotykowych termometrów do mierzenia temperatury ciała dla podopiecznych domów opieki i noclegowni dla bezdomnych. Zakupione termometry można składać we wszystkie dni tygodnia na plebanii. Ofiary na ich zakup można wpłacać na konto parafii z zaznaczeniem celu wpłaty. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za zaangażowanie i dobre serce!

 

6.      Codziennie o godz. 20.30 jeden z dzwonów naszego kościoła będzie nas wzywał do wspólnej modlitwy Różańcowej w swoich domach w intencji pokonania kronawirusa i ocalenia dla Polski i świata całego!

 

7.      W związku z zaistniałą sytuacją wprowadzenia Stanu Epidemii w naszej ojczyźnie oraz prośbą o pozostanie w domach i nie uczestniczenie we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej w kościołach tylko  poprzez transmisje telewizyjną, radiową i internetową zwracam się z pokorną prośbą o pomoc i wsparcie oraz przekazywanie ofiar na utrzymanie kościoła i funkcjonowanie parafii na konta  parafii.

 • Parafia Rzymskokatolicka p.w. „Św. Antoniego z Padwy", ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków

PKO Bank Polski SA Oddział 5 w Krakowie: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159

                                                                       lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762

Z całego serca dziękuje tym, którzy już odpowiedzieli na moją pokorną prośbę i wpłacili ofiary na konto parafii czy przekazali je do mnie osobiście!

Naszą parafię wsparli:, Pani/Pan:  Stanisław Alf; Barbara Miszczyk, Mateusz Nowak, Olgierd Łagodzic, Tomasz Kmiecik, Adam Kocyk, Marek Szczerba, Piotr Pulchny, Jan Rydel, Aneta Trześniewska, Barbara Turkanik, Artur Nowakowski, Maria Kmak, Roman Dzieża, Tomasz Zakrzewski, Artur Gontarczyk, Klaudia Kuraś, Michał Cebo, Paulina Krakowiak, Janina Łagodzic, Czesław Bielecki, Marzena Skubis, Jolanta Zubel, Jadwiga Maśląg, Piotr Wójcik, Joanna Piekarska, Wojciech Maciejowski, Przemysław Herman, Monika i Damian Zdebel, Barbara Anielska, Katarzyna Klimowicz, Piotr Trzop, Dominik Buczek, Krzysztof Nowakowski, Magdalena Cygan-Łobaziewicz, Antoni Geratowski, Dorota Rumin oraz Fundacja Jeden z Nas. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie  wezmą nas wszystkich pod swoją opiekę!!!

 

8.      W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do domu Ojca Niebieskiego Śp. Helena Wojdyła z ul. Na Błonie. Ze względu na obowiązujący w Polsce stan epidemii pogrzeb w poniedziałek 6 kwietnia br. o godz. 12.00 od bramy cmentarza na Pasterniku. +Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie+

 

 

 

 


   
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

08.4.2020
Środa
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor