Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
31 Niedziela Zwykła

1.      Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 8.00 zmianka różańcowa

 

2.      W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:

 • W poniedziałek - wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa. Msza Św. O godz. 18.30 wintencji dusz w czyśćcu cierpiących. Modlitwy Bractwa Dusz w Czyśćcu Cierpiących wramach różańca za zmarłych o godz. 18.00
 • We wtorek 5 listopada br., co miesięczna Uroczysta Msza Święta zbiorowa ku czci naszego patrona Św.Antoniego zPadwy. W trakcie Mszy Świętej Kazanie, Modlitwy, Litania do Świętego Antoniego oraz procesja do figury Św. Antoniego stojącej przed naszym kościołem. Gorąco zachęcam do składania próśb ipodziękowań za wstawiennictwem Św. Antoniego do skarbony przy Św. Antonim lub bezpośrednio wzakrystii.
 • W czwartek - z racji pierwszego czwartku listopada po Mszy Świętej o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Jezusa Chrystusa Najwyższego iWiecznego Kapłana.
 • W sobotę - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

 

3.      W środę 6 listopada br. przypada 39 rocznica śmierci naszego pierwszego proboszcza Ks. Kanonika Antoniego Gigonia. Msza Św. w jego intencji zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.30. Po Mszy Świętej pod tablicą upamiętniającą Ks. Kanonika Antoniego odmówimy modlitwy żałobne i w tym czasie odezwą się wszystkie dzwony naszego kościoła. Zapraszam do wspólnej modlitwy!!!

 

4.      Wyrażam wdzięczność wobec Tych wszystkich, którzy w okresie Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Śp. Ks. Prałata Stanisława Truszkowskiego!

 

5.      Różaniec za zmarłych w listopadzie:

 • Od poniedziałku do piątku o godz. 18.00

 

6.      Bardzo dziękuje nielicznej grupie wiernych z naszej wspólnoty parafialnej, która z wtorku 29 października na środę 30 października br. wzięła udział w nocnej Adoracji Najświętszego  Sakramentu w Krakowskich Łagiewnikach!

 

7.      W zakrystii oraz kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania jeszcze w tym tygodniu przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Dzisiaj po raz ostatni zostały odczytane ubiegłoroczne wypominki. Od przyszłej niedzieli będą już odczytywane tegoroczne. Podobnie jak w latach ubiegłych wypominki nie będą publikowane w sposób ogólnodostępny. Jeśli ktoś słuchając zauważy jakiekolwiek błędy proszę o zgłoszenie tego faktu celem poprawy.

 

8.      Szkoła Podstawowa Nr 50 im. Włodzimierza Tetmajera w Krakowie przy ul. Katowickiej 28, serdecznie zaprasza na uroczysty apel połączony ze wspólnym patriotycznym śpiewaniem, który odbędzie się w środę 6 listopada o godz. 11.00 w budynku szkoły.

 

 

 

 

9.      W ostatnim tygodniu na nowe ogrzewanie w kościele złożono:

 • W kopertach: 3800zł
 • Na konto parafialne: 2400zł

Razem stan środków na wymianę ogrzewania w kościele: 9400zł

Za wszystkie złożone ofiary składam Serdeczne Bóg Zapłać! Pokornie bardzo proszę o dalsze wsparcie tak abyśmy mogli mając zgromadzone środki rozpocząć zaplanowane prace przy wymianie ogrzewania w kościele! Członkowie Duszpasterskiej Rady Parafialnej zbierają dzisiaj przy drzwiach kościoła ofiary na wymianę ogrzewania! Zbiórka przez członków Rady Parafialnej będzie również prowadzona w niedzielę 17  listopada br.. Bardzo też proszę o modlitwę w tej intencji abyśmy wspólnie podołali temu ważnemu dziełu!

 

10.  W ostatnim czasie wsparli naszą parafię:

 • Państwo Rzeczkowscy
 • Państwo Ogorzałek
 • Państwo Mormul
 • Państwo Korzonkiewicz
 • Pan Józef Flak
 • Pani Zofia Ścibisz
 • Pani Maria Mendrych
 • Pani Janina Zawadzińska
 • Państwo Spisak
 • Pan Stanisław Dorosz
 • Pan Bogusław Dzieża
 • Państwo Dukała
 • Państwo Just
 • Pani Zofia Kosoń
 • Pan Wojciech Maciejowski
 • Pan Dominik Buczek
 • Pan Tomasz Grądziel
 • Pani Jolanta Zubel
 • Pani Maria Królczyk
 • Pan Tadeusz Zakielarz
 • Pani Maria Zubel

 

11.  Informacje na temat zasad odliczenia darowizn przez darujących:

Dla darujących (parafian):

 • Można przekazać do 6% przychodu robiąc przelew na konto Parafii zdopiskiem "na cele kultu religijnego" - i tą kwotę darujący mogą odliczyć w deklaracji PIT od dochodu do opodatkowania.

Podstawa prawna:                                                                          

Art 18 ust 1f ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

12.  W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca Niebieskiego:

 • Śp.Zygmunt Górniak z ul. Pod Strzechą. Pogrzeb w poniedziałek 4 listopada o godz. 12.00 wnaszym kościele a następnie na Cmentarzu na Pasterniku
 • Śp. Kazimierz Wodka z ul. Pasternik. Pogrzeb we wtorek 5 listopada o godz. 12.00 w naszym kościele a następnie na cmentarzu na Pasterniku

 

 

 

 

 


   
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

12.11.2019
Wtorek
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor