Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
2 Niedziela Wielkiego Postu

 

 

 

1.      II niedziela Wielkiego Postu, czyli dzisiejsza w Kościele w Polsce jest przeżywana, jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy ją pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha Świętego". Dzisiejsza składka w całości przeznaczona jest na pomoc polskim misjonarzom za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes". Zachęcam do ofiarności i hojności!!!

 

2.      Dzisiaj przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na Centrum Św. Jana Pawła II w Krakowie „Nie lękajcie się..."

 

3.      Od dzisiaj Rekolekcje  Wielkopostne w naszej parafii! Nauki rekolekcyjne są głoszone na wszystkich Mszach Świętych i Nabożeństwie Gorzkich żali. Kolejne dni rekolekcyjne to 3 i 4 Niedziela Wielkiego Postu czyli  24 i 31 marca 2019 roku. Rekolekcje głosi Ks. Mariusz Buczewski.

 

4.      Przez cały Wielki Post:

  • Droga Krzyżowa w każdy piątek:

Ø    dzieci o godz. 16.00

Ø    dorośli i młodzież o godz. 18.00

  • Gorzkie Żale - w każdą niedzielę o godz. 17.15

 

5.      We wszystkie piątki Wielkiego Postu Msza Święta o godz. 18.30 z kazaniem Wielkopostnym będzie sprawowana: W intencji całej naszej wspólnoty parafialnej o dobre i owocne przeżycie Wielkiego Postu oraz łaskę nawrócenia dla tych, którzy z pośród nas tego potrzebują! Gorąco zachęcam do jak najliczniejszego udziału i wspólnej modlitwy za nas samych i całą naszą wspólnotę parafialną!

 

6.      Rozprowadzamy w naszym kościele:

  • Cukrowe Baranki
  • Paschaliki Wielkanocne

Baranki i paschaliki rozprowadzamy w ramach akcji Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Do Caritasu od każdej sprzedanej sztuki odprowadzamy po 6 złotych. Jeśli ktoś będzie mógł złożyć większą ofiarę to pozostała kwota zostanie przeznaczona na potrzeby biednych i potrzebujących naszych parafian!

 

7.      Do zabrania ze stojaka z gazetami są skarbonki tekturowe na jałmużnę wielkopostną dla dzieci oraz tych, którzy w ten sposób pragną pomóc potrzebującym w ramach ogólnopolskiej akcji: DAR JUNIORA DLA SENIORA!  Skarbonki z zebraną w nich zawartością przyniesiemy do naszego kościoła w Niedziele Palmową i złożymy do koszyczka przed ołtarzem!

 

2.      Od dzisiejszej niedzieli z tyłu kościoła został wystawiony kosz na trwałe produkty żywnościowe łatwe do przechowywania oraz środki czystości, które w wielkim tygodniu zostaną rozdzielone potrzebującym. Produkty można przynosić we wszystkie dni tygodnia!

Zbiórka żywności prowadzona jest również w sklepie Państwa Nowakowskich przy ul. Władysława Żeleńskiego 4.

 

8.      Do puszki Św. Antoniego oraz puszki ustawionej po lewej stronie kościoła można składać jałmużnę wielkopostną, jako pomoc dla tych wszystkich, którzy tego materialnego wsparcia potrzebują.

 

9.      We wtorek Uroczystość Św. Józefa - Oblubieńca NMP. Na zakończenie Mszy Świętej w tym dniu wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Św. Józefa!

 

10.  Za tydzień w niedzielę 24 marca br. będziemy gościć w naszej parafii promotora kultu bł. Ks. Jerzego Popieuszki p. Marka Kędziorka, który poprzez krótkie słowo świadectwa przybliży nam osobę i nauczanie Kapłana Męczennika. Po każdej Mszy Świętej będzie można nabyć komplet płyt z kazaniami Ks. Jerzego i obejrzeć piękną wystawę o nim.

 

11.  W sobotę 23 marca br. 5 Krakowska Drużyna Harcerzy we współpracy z Radą Dzielnicy i Towarzystwem Przyjaciół Bronowic zaprasza na akcję sprzątania naszej Bronowickiej strugi. Rozpoczęcie o godz. 10.00 przy cukierni Ciacho (ul. Tetmajera 21)

 

 

 

 

 

 

 

 


   
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

24.3.2019
Niedziela
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor