Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
27 Niedziela Zwykła

1.      Dzisiaj:

  • Msza Święta o godz. 8.00 w intencji wszystkich wiernych zmarłych wypominanych wwypominkach rocznych w naszym kościele
  • Po Mszy Świętej o godz. 8.00 - Zmianka Różańcowa
  • Msza Święta o godz. 10.00 w intencji naszych parafian mieszkających przy ul. Zielony Most

 

2.      W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

  • W poniedziałek - wspomnienie NMP Różańcowej. Msza Święta w intencji dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30. Modlitwy Bractwa Dusz w Czyśćcu Cierpiących w trakcie Nabożeństwa Różańcowego
  • W środę - Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

 

3.      Za tydzień w niedzielę 13 października będziemy gościć w naszej parafii Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Romana Pindla - Ordynariusza Diecezji Bielsko - Żywieckiej, który o godz. 12.00 odprawi uroczystą Sumę Odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej oraz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii (38 osób). Po sumie poprowadzi uroczystą procesje Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie feretronów,  sztandarów oraz baldachimu. Zachęcam do licznego udziału oraz bardzo proszę, aby kto tylko może przyszedł w stroju regionalnym! Ze względu na Uroczysty obchód odpustu z udziałem Ks. Biskupa oraz bierzmowanie nie będzie w tym roku osobnej procesji do pięciu ołtarzy oraz październikowej procesji Fatimskiej.

Warto dodać, że Ks. Biskup Roman przed laty jeszcze, jako doktorant Papieskiej Akademii Teologicznej a dzisiaj Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie mieszkał w naszej parafii i pomagał duszpastersko w naszym kościele.

 

4.      Papież Franciszek ustanowił miesiąc październik bieżącego roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Przez cały październik zwłaszcza w czasie nabożeństw różańcowych modlimy się za misje, misjonarzy i tych wszystkich, którym misjonarze niosą ewangelie a bardzo często także pomoc medyczną i materialną .

W naszym kościele została wystawiona skarbona przy wejściu do kościoła, do której przez miesiąc październik będziemy składać ofiary na rzecz misjonarzy i misji. Zachęcam do ofiarności!

                                                                                                                           

5.      Przez cały miesiąc Październik Nabożeństwo Różańcowe:

  • Od poniedziałku do soboty o godz. 18.00
  • W niedzielę o godz. 17.30

Również przez cały miesiąc październik dla uczczenia Matki Bożej Różańcowej oraz w podzięce dla wszystkich tych, którzy włączyli się w dzieło żywego Różańca w naszej parafii o godz. 21.00 w godzinie Apelu Jasnogórskiego będzie dzwonił jeden z dzwonów naszego Kościoła.

 

 

 

 

6.      Od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy w zakrystii oraz kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania na wypominki roczne i jednorazowe. Karteczki wystawione są na stolikach ze śpiewnikami. Wypominki jednorazowe będziemy odczytywać i modlić się w ich intencji w czasie Różańca za zmarłych przez miesiąc listopad: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Wypominki roczne będziemy odczytywać i modlić się w ich intencji w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 8.00 (7.45), 10.00 (9.45) i 12.00 (11.45). W intencji osób wypominanych w wypominkach rocznych będziemy również w każdą pierwszą niedzielę miesiąca odprawiać Mszę Świętą o godz.8.00!!!

 

7.      Intencje Mszalne na rok 2020 będziemy przyjmować od niedzieli 20 października!

 

8.      Towarzystwo Przyjaciół Bronowic zachęca do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Krakowa! Szczegółowe informacje na ulotkach rozdawanych przez Towarzystwo Przyjaciół Bronowic. Punkt do głosowania otwarty jest dzisiaj (Niedziela 6.10.br.) w Szkole Podstawowej Nr 50 przy ul. Katowickiej: od 10.30 do 13.30.

 

9.      W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca Niebieskiego Śp. Czesława Lempart z ul. Palmowej. Pogrzeb w naszym kościele we wtorek 8 października br. o godz. 10.30.


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

18.10.2019
Piątek
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor