Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
30 Niedziela Zwykła

1.    W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

 • Dzisiaj - Święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 • W czwartek - 1 Listopada: Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i12.00. Na cmentarzu na Pasterniku - Procesja żałobna o godz. 14.00 a po niej ok. 14.30 Msza Święta.
 • W piątek - 2 Listopada: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze Święte wnaszym kościele o godz. 7.00, 17.00 i 18.30. O godz. 18.30 Msza Święta za zmarłych parafian: od 1listopada 2017r. do 31 października 2018r. Po Mszy Świętej o godz. 18.30 Procesja żałobna wokół kościoła a w razie niepogody wewnątrz kościoła! Serdecznie zachęcam do udziału!

 

2.    Dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30 a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00.

 

3.    W środę (31.10.br.) o godz. 18.30 Msza Święta w intencji wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszej    parafii i kościoła.

 

4.    Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych w środę (31.10. br.) od 16.00 do 18.00!

 

5.    W sobotę 3 listopada:

 • wizyty u chorych od godz. 8.00
 • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca o godz. 18.00

 

6.    W niedzielę - 5 listopada zmianka Różańcowa po Mszy Świętej o godz. 8.00.

 

7.    Od 5 do 30 listopada br. - W naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00: Różaniec za Wszystkich Wiernych Zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych i jednorazowych w naszym kościele.

 

8.    W zakrystii oraz kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki roczne będziemy odczytywać i modlić się w ich intencji w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 8.00 (7.45), 10.00 (9.45) i 12.00 (11.45). W intencji osób wypominanych w wypominkach rocznych będziemy również w każdą pierwszą niedzielę miesiąca odprawiać Mszę Świętą o godz.8.00!!!

 

9.    Nasza parafia organizuje w dniach od 21 do 28 września 2019 roku pielgrzymkę samolotowo - autokarową do Ziemi Świętej - Śladami Odkupiciela!. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Wszelkie informację można również uzyskać telefonicznie. Serdecznie zachęcam do udziału, bo sam z wielką radością i miłością do naszego Zbawiciela wezmę udział w pielgrzymce!!!

 

10.  Od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy intencje mszalne na rok 2019.

 

11. W Niedzielę Papieską 14 października wsparliśmy Fundację dzieło Nowego Tysiąclecia. W naszej parafii zebraliśmy kwotę 1657zł. Wszystkim, którzy okazali swoje dobre serce w imieniu stypendystów fundacji składam serdeczne - Bóg zapłać!

 

12. Dzisiejsza niedziela kończy w całym Kościele powszechnym Tydzień Misyjny. Naszymi ofiarami zbieranymi do puszek wspieramy misje i misjonarzy naszej Archidiecezji Krakowskiej borykających się z wieloma brakami i potrzebami. Również dzisiaj przeżywając 10 dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Przerwać Milczenie wspieramy umęczonych i prześladowanych chrześcijan z Pakistanu! Ofiary złożone do puszek zostaną po połowie przeznaczone na wskazane cele! Bardzo proszę o wsparcie!

 

 

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do jak najlepszego przeżycia Wizytacji Kanonicznej prowadzonej w naszej parafii w ubiegłym tygodniu przez Ks. Biskupa Jana Szkodonia:

 • Wszystkim parafianom i gościom za liczny udział we wszystkich celebracjach liturgicznych i spotkaniach z udziałem Księdza Biskupa
 • Rodzicom Młodzieży Bierzmowanej za gruntowne posprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła oraz złożoną ofiarę pieniężną, którą w całości przeznaczyłem na zakup potrzebnych atrybutów liturgicznych do naszego kościoła!
 • Wszystkim Paniom za przygotowanie plebanii na przyjęcie dostojnego gościa i ofiarowanie pysznych wypieków
 • Mieszkańcom ulic: Na Błonie, Trawiasta, Zarzecze i Lindego za złożoną ofiarę na zakup kwiatów do udekorowania kościoła
 • Rodzinie Państwa Książek z mojej rodzinnej Parafii Św. Piotra Apostoła w Wadowicach za dostarczenie Chryzantem do udekorowania kościoła
 • Wszystkim, którzy podjęli się trudu przygotowania ołtarzy na procesję Różańcową i obfitego udekorowania ich kwiatami!
 • Wszystkim Paniom, Panam, młodzieży i dzieciom za niesienie feretronów, sztandarów i baldachimu w czasie procesji. Dziękuje dzieciom za sypanie kwiatków w trakcie procesji. Szczególne podziękowanie wszystkim tym, którzy w tym dniu zaprezentowali się w strojach Krakowskich pokazując przywiązanie do tradycji i kultury Bronowickiej!
 • Dziękuje Duszpasterskiej Radzie Parafialnej i grupie Lektorów Starszych za wszelką okazaną pomoc
 • Dziękuje Chórowi Św. Antoniego za śpiew w trakcie Sumy Odpustowej
 • Bardzo dziękuje Panu Kościelnemu i Panu Organiście
 • Dziękuje Liturgicznej Służbie Ołtarza
 • Dziękuje na ręce Pani Dyrektor całej społeczności naszej szkoły nr 50 przy ul. Katowickiej za przygotowanie apelu zokazji 40 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża i godnej przyjęcie w murach szkoły Księdza Biskupa.

   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

19.11.2018
Poniedziałek
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor