Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
1 Niedziela Wielkiego Postu

1.      Dzisiaj gościmy w naszej parafii Księdza....... z parafii Św. Jacka na Krakowskich Azorach, której część przynależała wcześniej do naszej parafii. Gość głosi kazania na wszystkich Mszach Świętych! Składka z dzisiejszej niedzieli w całości przeznaczona jest,  jako nasze wsparcie dla budującego się kościoła w naszej parafii córce.

 

2.      Przez cały Wielki Post naszym przygotowaniem do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa będzie udział w nabożeństwach:

 

  • Drogi Krzyżowej, na którą zapraszamy w każdy piątek:

Ø    dzieci o godz. 16.00

Ø    dorośli i młodzież o godz. 18.00

  • Gorzkich Żali - w każdą niedzielę o godz. 17.15

 

2.      Rekolekcję Wielkopostne w naszej parafii będą głoszone na wszystkich Mszach Świętych i Nabożeństwie Gorzkich żali  w 2, 3 i 4 Niedziele Wielkiego Postu, czyli 17,24 i 31 marca 2019 roku. Rekolekcję będzie głosił Ks. Mariusz Buczewski pochodzący z Rumuńskiej Bukowiny a obecnie studiujący na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

 

3.      We wszystkie piątki Wielkiego Postu Msza Święta o godz. 18.30 z kazaniem Wielkopostnym będzie sprawowana: W intencji całej naszej wspólnoty parafialnej o dobre i owocne przeżycie Wielkiego Postu oraz łaskę nawrócenia dla tych, którzy z pośród nas tego potrzebują! Gorąco zachęcam do jak najliczniejszego udziału i wspólnej modlitwy za nas samych i całą naszą wspólnotę parafialną!

 

4.      Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy w naszym kościele:

  • Cukrowe Baranki
  • Paschaliki Wielkanocne

Baranki i paschaliki rozprowadzamy w ramach akcji Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Do Caritasu od każdej sprzedanej sztuki odprowadzamy po 6 złotych. Jeśli ktoś będzie mógł złożyć większą ofiarę to pozostała kwota zostanie przeznaczona na potrzeby biednych i potrzebujących naszych parafian!

 

5.      Do zabrania ze stojaka z gazetami są skarbonki tekturowe na jałmużnę wielkopostną dla dzieci oraz tych, którzy w ten sposób pragną pomóc potrzebującym! Skarbonki z zebraną w nich zawartością przyniesiemy do naszego kościoła w Niedziele Palmową i złożymy do koszyczka przed ołtarzem!

 

6.      Od przyszłej niedzieli będzie z tyłu kościoła wystawiony kosz na trwałe produkty żywnościowe łatwe do przechowywania oraz środki czystości, które w wielkim tygodniu zostaną rozdzielone potrzebującym. Produkty można przynosić we wszystkie dni tygodnia!

Zbiórka żywności będzie również prowadzona w sklepie Państwa Nowakowskich przy ul. Władysława Żeleńskiego 4.

 

7.      Do puszki Św. Antoniego oraz puszki ustawionej po lewej stronie kościoła będzie można składać jałmużnę wielkopostną, jako pomoc dla tych wszystkich, którzy tego materialnego wsparcia potrzebują. Proszę w imieniu potrzebujących o hojność i ofiarność!


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

24.3.2019
Niedziela
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor