Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
19 Niedziela Zwykła

1.      W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

  • We wtorek - Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. W tym dniu w naszym kościele kolejne z Nabożeństw Fatimskich. O godz. 18.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu iLitania Loretańska , o godz. 18.30 Msza Święta a po niej Procesja Fatimska wokół kościoła. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału oraz składania próśb ipodziękowań do koszyczka, który będzie wystawiony przy figurze Pani Fatimskiej we wtorek 13sierpnia. Msza Święta i Różaniec będą odprawiane w tych właśnie intencjach! . Składka w czasie Mszy Świętej Fatimskiej przeznaczona będzie na kwiaty do naszego kościoła. Składam serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na ten cel na lipcowej Fatimie!

 

  • W środę - wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

 

  • W czwartek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane ogodz. 8.00, 9.30 i 11.00. W tym dniu kolejny raz, jako wspólnota Bronowicka będziemy pielgrzymować do Bazyliki Mariackiej w Krakowie, aby uczestniczyć w dziękczynnej Eucharystii - w roku 51rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i uczestniczyć w odpuście Wniebowzięcia NMP. Uroczysta Msza Święta w Bazylice Mariackiej w intencji całej naszej wspólnoty Bronowickiej oraz Dzielnicy VI zostanie odprawiona o godz. 13.00. Wcześniej o godz. 12.20 spotkanie Bronowickich pielgrzymów pod kolegiatą Św. Anny skąd przejedziemy iprzejdziemy w uroczystym korowodzie do Bazyliki Mariackiej. W tym roku ze względu na remonty ulic i utrudnienia z tym związanie nie przejedziemy z Bronowic na Rynek Główny udekorowanymi wozami. Po mimo tej zmiany zachęcam gorąco wszystkich do licznego udziału w pielgrzymce i uroczystej Eucharystii

 

  • W piątek - Msza Święta ku czci Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

  • W sobotę - Święto Św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej

 

  • W niedziele (18.08.br.) - Uroczystość odpustowa „w naszej parafii córce" Św. Jacka na Krakowskich Azorach. Suma odpustowa o godz. 12.00.

 

2. W parafiach naszej Ojczyzny trwa 11 edycja akcji „Tornister pełen uśmiechów". Wyprawki dla najbardziej potrzebujących a bardzo często ubogich uczniów są kompletowane za pośrednictwem diecezjalnych Caritas. W naszej parafii został wystawiony kosz przy wejściu do kościoła, do którego można składać  artykuły szkolne potrzebne do godnego i dobrego wejścia w nowy rok szkolny dla potrzebujących, ubogich uczniów. Przy koszu została wystawiona również skarbona na ofiary, za które Caritas zakupi potrzebne artykuły szkolne dla dzieci! Już teraz w imieniu obdarowanych dzieci składam serdeczne Bóg zapłać wobec wszystkich, którzy włączą się w tą szlachetną akcje! Akcja potrwa do 26 sierpnia!

  

3. Przypominam, że  sierpniu:

  • Kancelaria Parafialna czynna tylko w poniedziałki od godz. 19.15 do 20.30!
  • Msze Święte w niedziele w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00 i18.00.

   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

20.8.2019
Wtorek
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor