Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
31 Niedziela Zwykła

1.       W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy obchodzić:

 • Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego sakramentu!
 • W poniedziałek - Msza Święta w intencji Dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30 a wcześniej na Różańcu za zmarłych o godz. 18.00 modlitwy Bractwa Dusz w czyśćcu cierpiących.
 • W czwartek - Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
 • W piątek - wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 • W sobotę - wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. Narodowe Święto Niepodległości!

 

2.      W poniedziałek 6 listopada br. przypada 37 rocznica śmierci naszego pierwszego proboszcza Ks. Kanonika Antoniego Gigonia. Msza Św. w jego intencji zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.30. Po Mszy Świętej pod tablicą upamiętniającej Ks. Kanonika Antoniego odmówimy modlitwy żałobne i w tym czasie odezwą się wszystkie dzwony naszego kościoła. Zapraszam do wspólnej modlitwy!!!

 

3.      W czwartek 9 listopada br. O godz. 19.15 w salce na plebanii spotkanie wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z naszej parafii (kl. VII Szkoły Podstawowej oraz klasy II i III Gimnazjum).

 

4.      W piątek 10 listopada br. O godz. 12.00 w naszym kościele Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny a po niej wspólne śpiewanie pieśni i piosenek żołnierskich i niepodległościowych przez chóry szkolne. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i wspólnego śpiewania wraz z Dyrekcją naszej Szkoły Podstawowej Nr 50 oraz Towarzystwem Przyjaciół Bronowic!

 

5.      W środę 15 listopada br. Przypadają imieniny Ks. Prałata Leopolda Witka emerytowanego proboszcza naszej parafii. Msza Święta w intencji drogiego nam solenizanta zostanie odprawiona w niedzielę 12 listopada br. o godz. 10.00. Zachęcam do wspólnej modlitwy!

 

6.      Od 3 do 30 listopada br. - W naszym kościele: Różaniec za Wszystkich Wiernych Zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych i jednorazowych w naszej parafii. W dni powszednie o godz. 18.00 a w niedziele o godz. 17.30!

 

7.      Nasza parafia organizuje w dniach od 15 do 22 kwietnia 2018 roku pielgrzymkę samolotowo - autokarową do Fatimy i Santiago de Compostela. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Wszelkie informację można również uzyskać telefonicznie. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich chętnych odbędzie się w piątek 24 listopada br. po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.30 w naszym kościele. Bardzo proszę o niezawodną obecność!

 

8.      Pragnę wyrazić ogromne podziękowanie za pomoc w uporządkowaniu plebani po wymianie instalacji centralnego ogrzewania:

 • Pani Maria Broda
 • Pani Bogumiła Ogorzałek
 • Pani Małgorzata Mystowska
 • Pani Małgorzata Cymbalista - Zakrzewska wraz z córeczką Marysią
 • Pani Patrycja Śliwa
 • Pan Jan Balcerowski

Jestem wdzięczny za ten gest solidarności i ochoczej odpowiedzi na moją prośbę o pomoc! Niech Bóg Wam wynagrodzi za dobre serce!

9.      Wyrażam również wdzięczność wobec Tych wszystkich, którzy w okresie Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Śp. Ks. Prałata Stanisława Truszkowskiego!

 


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

18.11.2017
Sobota
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor