Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1.       Nasza parafia 1 stycznia 2019 roku będzie przeżywała 70 - tą rocznice powstania! Z tej racji został wykonany nowy relikwiarz na relikwie Św. Antoniego z Padwy naszego patrona. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na zapłacenie nowego relikwiarza. Bardzo proszę wszystkich, którzy mogą o życzliwe wsparcie tego jubileuszowego daru!

 

2.      Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy Świętej o godz. 10.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny.

 

3.      Za tydzień Pierwsza Niedziela Adwentu. Zmianka Różańcowa po Mszy Świętej o godz. 8.00.

 

4.      Przez cały adwent Msza Święta Roratnia w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 a w soboty o godz.  7.00!

 

5.      W naszej parafii od pierwszej niedzieli adwentu, czyli od 2 grudnia br. zostanie przeprowadzona zbiórka żywności oraz środków czystości dla osób biednych i potrzebujących pomocy. W kościele zostanie wystawiony kosz na żywność oraz środki czystości. Zbiórka zostanie przeprowadzona również w sklepie  Państwa Nowakowskich przy ul. Władysława Żeleńskiego 4. Potrzebujących możemy również wesprzeć ofiarami pieniężnymi składanymi do puszki Św. Antoniego w naszym kościele.

 

6.      W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy obchodzić:

  • W piątek - Święto Św. Andrzeja, Apostoła.

 

7.      Od poniedziałku do piątku Różaniec za Wszystkich Wiernych Zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych i jednorazowych w naszym kościele o godz. 18.00.

 

8.      W sobotę 1 grudnia br.:

  • Od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach
  • O godz. 18.00 nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca

 

9.      W poniedziałek 3 grudnia br. o godz. 20.0 na plebani spotkanie Rady Parafialnej. Bardzo proszę wszystkich członków Rady Parafialnej o niezawodne przybycie!

 

10.  W dzisiejszą niedzielę pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy w ostatnim czasie wsparli naszą parafię:

  • Rodzina Państwa Nowakowskich
  • Pani Maria Kasprzak
  • Państwo Paulina i Tomasz Pędziwiatr
  • Pani Justyna Koniczuk - Kleja
  • Pani Anna Kleszczyńska - Lenda

Msza Święta dziękczynna w intencji wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszej parafii i naszego kościoła w piątek  o godz. 18.30.

 

11.   Jak już wiemy nasza parafia organizuje w dniach od 21 do 28 września 2019 roku pielgrzymkę samolotowo - autokarową do Ziemi Świętej - Śladami Odkupiciela!. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych we wtorek 4 grudnia po Mszy Świętej wieczornej ok. 19.00 w kościele!

 

12.  W ubiegłą niedziele przed naszym kościołem przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek dla biednych i potrzebujących w ramach Drugiego Światowego Dnia Ubogich. Zebraliśmy 1305 złotych. Za wszystkie złożone ofiary w imieniu obdarowanych składam serdeczne Bóg zapłać!

 

13.  W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca Niebieskiego:

  • Śp. Mieczysław Czapiński z ul. Balickiej, bardzo zasłużony przy budowie naszego kościoła, pogrzeb odbył się w czwartek 22 listopada br., na Cmentarzu Grembałowskim i tam został pochowany

 

 

 


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

16.12.2018
Niedziela
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor