Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
4 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca lutego - po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 zmianka Różańcowa

 

2.  W poniedziałek o godz. 18.30 Msza Święta w intencji: Dusz w czyśćcu cierpiących a po niej modlitwy Bractwa Dusz w czyśćcu cierpiących. Serdecznie zachęcam do wspólnej modlitwy!

                       W niedziele 10 lutego o godz. 8.00 (wyjątkowo jako drugą niedziele miesiąca) Msza Święta: W intencji wszystkich wiernych zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w naszym kościele.

 

4.  W Liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

  • We wtorek - wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Błogosławieństwo chleba i wody!
  • W środę - wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

 

5. W sobotę 2 lutego  obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej a zarazem XXIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego! Dzisiaj naszymi ofiarami składanymi do puszek przy drzwiach kościoła wspieramy Zakony Kontemplacyjne borykające się bardzo często z poważnymi problemami i brakami materialnymi. W miarę swoich możliwości proszę o wsparcie!         

 

6.  Przypominam że Msze Święte w naszym kościele od 1 lutego są odprawiane według stałego porządku:

  • od poniedziałku do piątku o godz. 18.30
  • w soboty o godz. 7.00 i 18.30
  • w niedziele o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

 

7.  Kancelaria Parafialna w dniach od 4 do 16 lutego będzie czynna w zmienionych godzinach:

  • Poniedziałki od 19.00 do 20.00!
  • Czwartki - NIECZYNNA!

Bardzo przepraszam za wszelkie z tym związane utrudnienia i bardzo proszę o zrozumienie!

8.                      Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w uprzątnięciu dekoracji Bożonarodzeniowej (szopka, choinki...) oraz posprzątaniu po niej kościoła. Wszystkich chętnych, którzy mogą i chcą pomóc zapraszam we wtorek 5 lutego br. po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 19.00!

 

9. Jak już wiemy nasza parafia organizuje w dniach od 21 do 28 września 2019 roku pielgrzymkę samolotowo - autokarową do Ziemi Świętej - Śladami Odkupiciela!. We wtorek 19 lutego br. o godz. 19.15 na plebanii odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce. Na spotkanie proszę przynieść paszport oraz zaliczkę na wyjazd w kwocie 1000zł od osoby!

 

10.  Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską - Kolędę w naszej parafii. W dzisiejszą  niedzielę wszystkie Msze Święte w naszym kościele są odprawione: O błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski oraz wsparcie naszego patrona Św. Antoniego dla osób z naszej parafii, które przyjęły w tym roku kapłana niosącego Boże błogosławieństwo w czasie Wizyty Duszpasterskiej! Gorąco zachęcam do wspólnej modlitwy! Kazanie podsumowujące tegoroczną kolędę będzie w niedzielę 24 lutego br.


11. Nadal poszukujemy Pana do podjęcia posługi kościelnego w naszym bronowickim kościele! Bardzo też proszę  o modlitwę, aby jak najszybciej problem został rozwiązany i chwała Boża ciągle wzrastała w naszym wspólnym domu, jakim jest kościół parafialny! Do czasu zatrudnienia nowego Pana kościelnego proszę Panów o pomoc w zbieraniu składki na poszczególnych Mszach Świętych. Chętnych Panów proszę o kontakt przed Mszą Świętą w zakrystii.

 

12. Na przełomie roku 2018 i 2019 została zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 50 im. Włodzimierza Tetmajera przy ul. Katowickiej oraz naszą parafię Św. Antoniego z Padwy w Bronowicach Małych druga edycja akcji „Świąteczny uśmiech seniora". Zebraliśmy 21 paczek, które zostały przekazane seniorom w naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie dzieciom i ich rodzinom, którzy już drugi raz brali udział w akcji. Mamy nadzieję, że upominki przypadły do gustu obdarowanym i wywołały uśmiech i zadowolenie!

 

 


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

21.2.2019
Czwartek
konto parafii: 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762 - na okna: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159
sponsor