Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
   
Następna >>  
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19 MARCA 2023

1.       W dzisiejszą niedziele zapraszamy do udziału w tradycyjnej Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii! Początek o godz. 16.00 w kościele, następnie wyjście z kościoła i przejście ulicami Pod Strzechą oraz Włodzimierza Tetmajera. Powrót poprzez mostek na naszej bronowickiej strudze na plac przed kościołem. Zakończenie Drogi Krzyżowej w kościele. Gorąco zachęcam do licznego udziału! Dajmy uczestnicząc w tym wyjątkowym Wielkopostnym Nabożeństwie świadectwo naszej wiary oraz miłości do Chrystusa i Jego Kościoła! Gorzkie żale bezpośrednio po zakończonej Drodze Krzyżowej!

 

2.                                Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona w całości na pokrycie rachunku za gaz za miesiąc styczeń i luty do ogrzewania kościoła i plebanii w kwocie 7548,47 PLN. Zwracam się z pokorną prośbą do tych, którzy mogą o pomoc w uregulowaniu rachunku za gaz!

 

3.       Przez cały Wielki Post:

  • Dodatkowa Msza Święta - od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 (w soboty nie ma Mszy Świętej o godz. 7.00)

 

  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 16.30 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00

 

  • Gorzkie Żale - w każdą niedzielę o godz. 17.15

 

  • We wszystkie piątki Wielkiego Postu Msza Święta o godz. 18.30 z kazaniem wielkopostnym!

 

4.       W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:

  • W poniedziałek - (przeniesiona z 19.03.) - Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP
  • W środę - po Mszy Świętej o godz. 18.30 - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
  • W sobotę - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Msza Święta o godz. 18.30 zostanie odprawiona: Wintencji Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz w intencji rodzin znaszej parafii oczekujących dziecka i rodzin bardzo pragnących dziecka! W czasie Mszy Świętej wszystkie osoby chętne będą mogły się włączyć w dzieło duchowej adopcji. Na stoliku obok gazet już dzisiaj zostały wystawione dla zainteresowanych materiały dotyczące duchowej adopcji.

 

5.       Z tyłu kościoła przez cały Wielki Post będzie wystawiony jest kosz na trwałe produkty żywnościowe łatwe do przechowywania oraz środki czystości, które w wielkim tygodniu zostaną rozdzielone potrzebującym. Zbiórka żywności oraz środków czystości jest również prowadzona w sklepie Państwa Nowakowskich przy ul. Władysława Żeleńskiego 4.

 

6.       Do puszki Św. Antoniego (po prawej stronie kościoła) oraz w przedsionku kościoła można składać jałmużnę wielkopostną, jako pomoc dla tych wszystkich, którzy tego materialnego wsparcia potrzebują. Prosimy w imieniu potrzebujących o hojność i ofiarność!

 

7.       Rozprowadzamy w naszym kościele:

  • Cukrowe Baranki - po 8 zł, Skarbonki Wielkanocne po 1 zł

Do Caritasu Archidiecezji Krakowskiej od każdej sprzedanej sztuki odprowadzamy kwoty wskazane przy poszczególnych produktach.

 

8.       We wtorek 21 marca br. O godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z naszej  parafii z klas 7 i  starszych, którzy dotychczas nie rozpoczęli przygotowania do sakramentu bierzmowania. Spotkanie jest dla kandydatów nieuczęszczających obecnie do Szkoły Podstawowej Nr 50.

 

9.       W środę 15 marca br. odbyło się na plebanii spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Na spotkaniu omówiono przebieg i organizacje wyborów do nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej, przygotowanie do Drogi Krzyżowej ulicami parafii, przygotowanie do Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych, trudną sytuacje finansową parafii oraz konieczne remonty.

 

10.   Zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i udekorowania kościoła na Święta Wielkanocne będzie w 5 Niedziele Wielkiego Postu oraz w Niedzielę Palmową, czyli 26 marca i 2 kwietnia br.

 

 

11.   Kontynuujemy procedurę wyłonienia nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej. W ubiegłą niedzielę poprzez głosy poparcia wyłoniliśmy kandydatów do wpisania na listę wyborczą. Parafianie wskazali następujących kandydatów: Polak Józef, Klimowicz Katarzyna, Lecyk Arkadiusz, Broda Maria, Wójcik Jan, Wójcik Kazimierz, Gołąb Zdzisław, Zarotyńska Anna, Ogorzałek Bogumiła, Cymbalista-Zakrzewska Małgorzata, Dańko Wioletta, Herman Przemysław, Przeniosło Agnieszka, Godzik Jarosław, Kądziołka Marek, Miszczyk Barbara, Młynarczyk Maciej, Mróz Krzysztof, Paluch Janina. Kandydaci będą umieszczeni na liście wyborczej według ilości głosów poparcia jakie otrzymali. Prosimy wszystkich kandydatów o zgłaszanie się dzisiaj do zakrystii po Mszach Świętych celem wypełnienia zgodny - aktu woli na udział w wyborach do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Można również zgłosić się w tym celu do Kancelarii Parafialnej w poniedziałek - 20 marca br. i w czwartek 23 marca br. w godzinach 19.15 do 20.15. Nie złożenie pisemnego oświadczenia o wyrażeniu zgody na udział w wyborach skutkuje nie umieszczeniem danej osoby na liście wyborczej. Jeśli ktoś z własnej i nie przymuszonej woli rezygnuje z udział w wyborach i nie chce być umieszczany na liście wyborczej proszony jest o przekazanie tej informacji najpóźniej do czwartku 23 marca br.

 

Przypominamy że wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej naszej parafii odbędą się w Niedziele 26 marca br. Głosowanie będzie przed i po każdej Mszy Świętej. Głosować możemy tylko osobiście bez pośredników. Już dzisiaj i przez cały tydzień do niedzieli 26 marca br. włącznie można zabrać ze stolika kartę, która po wypełnieniu stworzy spis wyborców. Wypełnioną kartę w dniu wyborów przynosimy osobiście do kościoła i na jej podstawie otrzymamy kartę do głosowania dzięki czemu będziemy mogli oddać głos w wyborach!

 

12.   Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła, funkcjonowanie parafii oraz konieczne remonty. W ostatnim czasie wsparli: Czesław i Maria Kasprzak, Rodzina Bicz, Stanisław Alf, Paulina i Tomasz Pędziwiatr, Michał Kieś, Tomasz Kmiecik, Halina Madej, Leon Łagodzic. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie  wezmą was wszystkich pod swoją opiekę!!! Przypominamy dane naszych parafialnych kont bankowych, na które można przekazywać ofiary na rzecz kościoła i parafii: Parafia Rzymskokatolicka p.w.  „Św. Antoniego z Padwy", ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków; PKO Bank Polski SA Oddział 5 w Krakowie: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159   lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762

 

13.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej! Polecamy nowe numery: Gościa Niedzielnego i Niedzieli!

 


   
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Transmisja Mszy Św.

Dojazd do kościoła

Listy

Historia

Kontakt

22.3.2023
Środa
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor