Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
5 Niedziela Wielkanocna

1.                              Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zamiast kazania Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

2.                              Jutro (3.05.br.) Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego: o 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30. Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30.

 

3.      W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy obchodzić:

 • We wtorek - święto Św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa
 • W środę - wspomnienie Św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w trakcje nabożeństwa majowego
 • W czwartek - święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W trakcje nabożeństwa majowego odmówimy Litanie do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana z racji pierwszego czwartku miesiąca.
 • W piątek - Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.30. W trakcie nabożeństwa majowego odmówimy Litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa z racji pierwszego piątku miesiąca.
 • W sobotę - Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej

 

4.      W niedzielę 9 maja br. o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich mieszkańców Bronowic Małych tak żyjących jak i zmarłych z racji przypadającej 727 Rocznicy Lokacji Bronowic! Serdecznie zapraszam do wspólnej dziękczynnej modlitwy.

 

5.      Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca od 16.00 do 19.00

 

6.      W czwartek 6 maja br. z racji pierwszego czwartku miesiąca Kancelaria Parafialna będzie nieczynna!

 

7.      Nabożeństwa Majowe przez cały miesiąc maj: 

 • W dni powszednie o godz. 18.00
 • W niedzielę o godz. 17.30

 

8.      Rozpoczęliśmy remont całościowej wymiany nagłośnienia w kościele oraz instalacji nagłośnienia na zewnątrz kościoła. Pracę były już prowadzone w piątek i sobotę. Będą kontynuowane w rozpoczynającym się tygodniu. Na podstawie kosztorysu przedstawionego przez firmę, która poprowadzi wymianę nagłośnienia koszt szacunkowy całej inwestycji to ok. 56 tysięcy złotych. Dokładne rozliczenie nastąpi po zakończeniu inwestycji. Zwracamy się do wszystkich, którzy mogą o pomoc w sfinansowaniu tego remontu! W ubiegłą niedzielę został skierowany do wszystkich parafian oraz sympatyków naszego Bronowickiego kościoła list z prośbą o pomoc w zrealizowaniu tej koniecznej inwestycji. Egzemplarze listu są wystawione na stoliku obok regału z gazetami. Jeszcze raz prosimy o pomoc w rozprowadzeniu listu wśród osób, które mogą pomóc w prowadzonym remoncie.

 

9.      Z całego serca dziękuje wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła funkcjonowanie parafii a nade wszystko remont nagłośnienia. Na nowe nagłośnienie przekazali ofiary: Martyna Drożdżak, Michał Mądry, Stanisław Alf, Jadwiga Maśląg, Monika i Damian Zdebel, Halina Madej, Joanna Piekarska, Genowefa Tochman, Maria i Andrzej Senderscy, Katarzyna Wolko, Dominik Buczek, Rodzina Justów, Ewa i Tadeusz Lachowicz, Iwona Czubek, ofiarodawcy anonimowi. Razem stan środków na remont nagłośnienia: 6010zł.  Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie  wezmą was wszystkich pod swoją opiekę!!! Przypominamy dane naszych parafialnych kont bankowych, na które można przekazywać ofiary na rzecz kościoła, parafii oraz remont nagłośnienia: Parafia Rzymskokatolicka p.w.  „Św. Antoniego z Padwy", ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków PKO Bank Polski SA Oddział 5 w Krakowie: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159   lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762

 

Drodzy Parafianie! Szanowni Państwo!

 

            Na przestrzeni kilku ostatnich lat dzięki Waszemu zaangażowaniu i hojnemu finansowemu wsparciu w naszej Bronowickiej Świątyni dokonano dwóch poważnych remontów. Wymieniono większość okien, które jak Państwo dobrze wiecie były w bardzo złym stanie, co powodowało wiele problemów. Kolejną bardzo istotną inwestycją było zainstalowanie właściwego ogrzewania, którego brak bardzo doskwierał i utrudniał modlitwę i wszelkie praktyki religijne. Jeszcze raz w tym miejscu dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w te dwa dzieła dla dobra naszego kościoła parafialnego. Szczególne podziękowanie kieruje do Duszpasterskiej Rady Parafialnej za zaangażowanie w te dzieła i codzienną troskę o nasz Bronowicki Kościół.

            Kolejnym ważnym wyzwaniem dla nas, jako wspólnoty parafialnej oraz sympatyków i miłośników naszego kościoła jest całkowita wymiana instalacji nagłośnieniowej wewnątrz kościoła oraz instalacja nagłośnienia na zewnątrz kościoła. Od kilku lat, co jakiś czas musieliśmy dokonywać ciągłych i systematycznych napraw nagłośnienia, które wiele razy szwankowało i zawodziło w trakcie Mszy Świętej i Nabożeństw. Ostatnia poważna awaria miała miejsce późną jesienią. Naprawa awarii pochłonęła wtedy 7 tysięcy złotych. Firma naprawiająca nagłośnienie wyraziła opinię, że ze względu na stan całej instalacji nagłośnieniowej tą ostatnią naprawę można porównać do plasterka naklejonego na ranę wymagającą poważnego zabiegu chirurgicznego. Zwłaszcza w fatalnym stanie jest sama instalacja, która  w wielu miejscach jest sztukowana i lutowana po uszkodzeniu i pogryzieniu przez gryzonie i kuny, które w tamtym czasie plądrowały strych kościoła.

Firma, która podejmie się całościowego remontu nagłośnienia w kościele oraz instalacji nagłośnieniowej na zewnątrz kościoła przedstawiła kosztorys, który wynosi ok. 56 tysięcy złotych. Całkowity koszt prac będzie rozliczony po zakończeniu remontu. Zakres remontu  obejmie:

 • Całkowitą wymianę instalacji nagłośnieniowej wewnątrz kościoła
 • Nowe wzmacniacze
 • Instalację nagłośnienia na zewnątrz kościoła.

W tym czasie pandemicznym i związanymi z nimi zagrożeniami i ograniczeniami, co do ilości wiernych wewnątrz kościoła stało się koniecznością nagłośnienie placu na zewnątrz kościoła, które pomoże w lepszym przeżywaniu liturgii i uczestnictwie w Mszy Świętej tym, którzy z powodu ograniczeń nie będą mogli wejść do wnętrza kościoła.  Wielokrotnie ten problem był do mnie zgłaszany przez wiele osób.

Drodzy Parafianie! Szanowni Państwo!

Po mimo trudnej ekonomicznej sytuacji, w jakiej wszyscy jesteśmy wraz z Duszpasterską Radą Parafialną zwracam się z uprzejmą i pokorną prośbą o wsparcie tego koniecznego remontu. Bardzo prosimy wszystkich, którzy mogą o pomoc i wsparcie!

            Wpłat na remont nagłośnienia można dokonywać:

 • na konta parafialne z dopiskiem „na remont nagłośnienia"
 • składać w kopertach na tacę
 • czy przekazywać osobiście.

Remont nagłośnienia będzie w miesiącu maju 2021. Od miesiąca maja do uregulowania całości kosztów za remont nagłośnienia w jedną z niedziel danego miesiąca wcześniej zapowiedzianą będzie prowadzona składka przez Członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej przed drzwiami kościoła.

Drodzy Parafianie! Szanowni Państwo!

Bardzo Wam wszystkim dziękuje za Waszą miłość do naszego Bronowickiego Kościoła i troskę o jego piękno i odpowiedni stan techniczny. Zapewniam Wszystkich o mojej modlitwie i wdzięcznej pamięci!

W duchu wdzięczności wobec wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszego kościoła i naszej parafii w ostatni dzień danego miesiąca jest w naszym kościele odprawiana Msza Święta: o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla dobrodziejów i darczyńców naszego kościoła i naszej parafii oraz ich rodzin!

Niech Was Wszystkich Bóg Błogosławi!

Ks. Robert Piwowarczyk, proboszcz

Duszpasterska Rada Parafialna!

Parafia Rzymskokatolicka p.w.  „Św. Antoniego z Padwy", ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków

PKO Bank Polski SA Oddział 5 w Krakowie:

52 1020 2906 0000 1602 0325 8159 

 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762

 


   
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Wydarzenia

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

10.5.2021
Poniedziałek
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor