Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
   << Poprzednia
Następna >>  
3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12 MARCA 2023

1.       Druga Niedziela Wielkiego Postu (5.03.), w Kościele w Polsce była przeżywana, jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji przeprowadzono zbiórkę do puszek przy drzwiach kościoła z przeznaczeniem za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes" na pomoc polskim misjonarzom posługującym na Ukrainie i borykającymi się obecnie z wielkimi trudnościami. Zebraliśmy 1031zł. Serdeczne Bóg zapłać!

 

2.       Przez cały Wielki Post:

  • Dodatkowa Msza Święta - od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 (w soboty nie ma Mszy Świętej o godz. 7.00)

 

  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 16.30 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00

 

  • Gorzkie Żale - w każdą niedzielę o godz. 17.15

 

  • We wszystkie piątki Wielkiego Postu Msza Święta o godz. 18.30 z kazaniem wielkopostnym!

 

  • Od Drugiej do Piątej Niedzieli Wielkiego Postu zamiast rekolekcji wielkopostnych w tym roku będą głoszone na wszystkich Mszach Świętych Kazania Katechizmowe dotyczące SUMIENIA!

 

3.       W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:

  • W środę - po Mszy Świętej o godz. 18.30 - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
  • W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca - po Mszy Świętej o godz. 18.30 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

 

4.       W niedziele 19 marca br. serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii! Początek o godz. 16.00 w kościele, następnie wyjście z kościoła i przejście ulicami Pod Strzechą oraz Włodzimierza Tetmajera. Powrót poprzez mostek na naszej Bronowickiej Strudze na plac przed kościołem. Zakończenie Drogi Krzyżowej w kościele. Gorąco zachęcam do licznego udziału! Dajmy uczestnicząc w tym wyjątkowym Wielkopostnym Nabożeństwie świadectwo naszej wiary oraz miłości do Chrystusa i Jego Kościoła! Bardzo proszę wszystkich chętnych o zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu i bezpiecznym przeżyciu Drogi Krzyżowej! Gorzkie żale w tym dniu bezpośrednio po zakończonej Drodze Krzyżowej!

 

5.                                W niedzielę 19 marca br.  składka będzie przeznaczona w całości na pokrycie rachunku za gaz za miesiąc styczeń i luty do ogrzewania kościoła i plebanii w kwocie 7548,47 PLN , który parafia otrzymała w ostatnim tygodniu  Zwracam się z pokorną prośbą do tych, którzy mogą o pomoc w uregulowaniu rachunku za gaz!

 

6.       Z tyłu kościoła przez cały Wielki Post będzie wystawiony jest kosz na trwałe produkty żywnościowe łatwe do przechowywania oraz środki czystości, które w wielkim tygodniu zostaną rozdzielone potrzebującym. Zbiórka żywności oraz środków czystości jest również prowadzona w sklepie Państwa Nowakowskich przy ul. Władysława Żeleńskiego 4.

 

7.       Do puszki Św. Antoniego (po prawej stronie kościoła) oraz w przedsionku kościoła można składać jałmużnę wielkopostną, jako pomoc dla tych wszystkich, którzy tego materialnego wsparcia potrzebują. Prosimy w imieniu potrzebujących o hojność i ofiarność! Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przez pośrednictwo Św. Antoniego w zakupie specjalistycznych okularów dla 6 - letniego chłopca. Całkowity koszt okularów to: 6342zl.

 

8.       Rozprowadzamy w naszym kościele:

  • Cukrowe Baranki - po 8 zł, Paschaliki Wielkanocne po 7zł, Skarbonki Wielkanocne po 1 zł

Do Caritasu Archidiecezji Krakowskiej od każdej sprzedanej sztuki odprowadzamy kwoty wskazane przy poszczególnych produktach.

 

9.       We wtorek 21 marca br. O godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z naszej  parafii z klas 7 i  starszych, którzy dotychczas nie rozpoczęli przygotowania do sakramentu bierzmowania. Spotkanie jest dla kandydatów nieuczęszczających obecnie do Szkoły Podstawowej Nr 50. Bardzo przepraszam za zmianę terminu spowodowaną pilnym spotkaniem duszpasterskim, na które jako proboszcz parafii zostałem poproszony!

 

10.   W środę 15 marca br. O godz. 19.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej

 

11.   Zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i udekorowania kościoła na Święta Wielkanocne będzie w 5 Niedziele Wielkiego Postu oraz w Niedzielę Palmową, czyli 26 marca i 2 kwietnia br.

 

12.    Rozpoczęliśmy procedurę wyłonienia nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej. W dzisiejszą niedzielę  (12 marca br.) na przygotowanych kartach możemy wskazać jednego kandydata: do wpisania na listę wyborczą kandydatów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej naszej parafii! Karty wskazania kandydata są do zabrania ze stolika obok regału z gazetami. Również na stoliku jest wystawiona „urna", do której możemy wrzucać już wypełnione karty. Kartę można tylko i wyłącznie osobiście pobrać, wypełnić i złożyć bez pośredników!

 

13.   Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła, funkcjonowanie parafii oraz konieczne remonty. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie  wezmą was wszystkich pod swoją opiekę!!! Przypominamy dane naszych parafialnych kont bankowych, na które można przekazywać ofiary na rzecz kościoła i parafii: Parafia Rzymskokatolicka p.w.  „Św. Antoniego z Padwy", ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków; PKO Bank Polski SA Oddział 5 w Krakowie: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159   lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762

 

14.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej! Polecamy nowe numery: Gościa Niedzielnego i Niedzieli!

 


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Transmisja Mszy Św.

Dojazd do kościoła

Listy

Historia

Kontakt

22.3.2023
Środa
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor