Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
10 Niedziela Zwykła

1.                              W czwartek 3 czerwca br. przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało!

Pragnę dzisiaj wyrazić wdzięczność i podziękowanie wobec tych wszystkich, którzy przyczynili się do jak najlepszego przeżycia tej Uroczystości:

  • Za gruntowne uporządkowanie terenu wokół kościoła: Józefowi Polakowi, Janowi Korzonkowi, Łukaszowi Rzeczkowskiemu, Małgorzacie Cymbaliście Zakrzewskiej
  • Za posprzątanie i udekorowanie kościoła
  • Za przygotowanie ołtarzy i ofiarowanie kwiatów z ołtarzy do kościoła
  • Za niesienie Baldachimu i Feretronów
  • Panu Organiście Jackowi Pachowi i Panu Kościelnemu Tomaszowi Karlińskiemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza
  • Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przebiegu uroczystości Bożego Ciała

 

2.      Obchód Uroczystości Bożego Ciała przedłużamy aż do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa (do piątku 11 czerwca br. ) poprzez procesje Eucharystyczną wokół kościoła codziennie w trakcie Nabożeństwa Czerwcowego a w dzisiejszą niedzielę 6.06. po Mszy Świętej o godz. 11.30. Również w trakcie procesji w oktawie Bożego Ciała proszę o zachowanie odpowiedniego i bezpiecznego odstępu.

 

3.      Nabożeństwa Czerwcowe przez cały miesiąc czerwiec:

  • W dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 17.30

 

4.      W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy obchodzić:

Ø      W poniedziałek - Msza Święta o godz. 18.30 w intencji dusz w czyśćcu cierpiących a po Mszy Świętej modlitwy Bractwa Dusz w Czyśćcu Cierpiących

Ø      We wtorek - wspomnienie Św. Jadwigi Królowej. 25 Rocznica Święceń Kapłańskich Księdza Proboszcza Roberta!

Ø      W piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Ø      W sobotę - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 

5.      W przyszłą niedzielę 13 czerwca br. w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci naszego patrona Św. Antoniego z Padwy. Sumę odpustową o godz. 18.00 odprawie osobiście (Ja - Ks. Proboszcz Robert Piwowarczyk), aby podziękować Bogu przez wstawiennictwo Św. Antoniego z Padwy za dar Chrystusowego Kapłaństwa  przeżywając 25 - tą rocznicę święceń kapłańskich, których udzielił mi w Katedrze Wawelskiej 8 czerwca 1996 roku Śp. Ks. Kardynał Franciszek Macharski. Kazanie w czasie sumy odpustowo - jubileuszowej wygłosi Ks. Kanonik Kazimierz Mynarski, mój (Ks. Proboszcza Roberta) Ojciec Duchowny w Seminarium Krakowskim oraz Proboszcz w Parafii NSPJ w Nowym Targu.

ü      Bardzo proszę o przygotowanie baldachimu i feretronów. Proszę, aby osoby niosące baldachim i feretrony w trakcje procesji miały założone ochronne maseczki. Będzie je można zabrać z koszyczka na stoliku ze śpiewnikami.

ü      Proszę również wszystkich chętnych o pomoc w gruntownym posprzątaniu kościoła na uroczystość odpustową. Wszystkich chętnych zapraszam w sobotę 12 czerwca na godzinę 11.00!

ü      Przy ołtarzu w dniu odpustu będą ustawione kosze z poświęconym chlebem Św. Antoniego. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na pomoc biednym, chorym, bezdomnym i potrzebującym. Bądźmy, jako czciciele Św. Antoniego hojni wobec naszych braci i sióstr żyjących w nędzy i głodzie.

 

6.      W poniedziałek 14.06. br.  kolejne  z tegorocznych Nabożeństw Fatimskich!

  • godz. 18.00 - Nabożeństwo Czerwcowe
  • godz. 18.30 Msza Święta zbiorowa z kazaniem za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej.

Ø      Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej Fatimskiej.

Ø      po Mszy Świętej Różaniec Fatimski w trakcie procesji wokół naszego kościoła. W tym roku rozważamy tajemnice chwalebne!

 

7.      W Niedzielę 20 czerwca br. w trakcie Mszy Świętej o godz. 11.30 i 13.00 dzieci z klas trzecich naszej szkoły podstawowej przy ul. Katowickiej przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo proszę, aby w tym dniu te Msze Święte pozostawić tylko i wyłącznie dla dzieci pierwszokomunijnych  i ich rodzin! W oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy do wnętrza kościoła będą mogły wejść tylko dzieci pierwszokomunijne i ich rodzice. Wszyscy pozostali będą uczestniczyć w tych Mszach Świętych na placu przed kościołem! Bardzo proszę o zrozumienie i dostosowanie się do obowiązujących przepisów!

ü      W tym dniu w naszym kościele zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 15.00!

 

 

8.      W Lipcu i  Sierpniu ze względu na czas urlopowo - wakacyjny Msze Święte w naszym kościele w niedzielę będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00! Wypominki będą o godz. 7.45, 9.45, 11.45. Przy tej okazji przypominamy, że wypominki są tylko w niedzielę! Od 1 września powrócimy do obecnego układu Mszy Świętych niedzielnych, czyli o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

 

9.      Z całego serca dziękuje wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła, funkcjonowanie parafii a nade wszystko podejmowane konieczne remonty. W ostatnim czasie naszą parafię wsparli: Pani/Pan/Państwo: Elżbieta Augustyniak, Marta i Henryk Musiał, Zofia i Józef Cader, Magdalena Cygan-Łobaziewicz, Dorota Szlezynger-Marcinek, Tadeusz Koperczuk, Ewa i Tadeusz Lachowicz, Dorota Rumin, Łukasz Rzeczkowski, Łukasz Kokoszkiewicz, Rodzina Artirian, oraz ofiarodawcy anonimowi. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie  wezmą was wszystkich pod swoją opiekę!!! Przypominamy dane naszych parafialnych kont bankowych, na które można przekazywać ofiary na rzecz kościoła, parafii oraz remont nagłośnienia: Parafia Rzymskokatolicka p.w.  „Św. Antoniego z Padwy", ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków PKO Bank Polski SA Oddział 5 w Krakowie: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159   lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762

 

 


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Wydarzenia

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

25.6.2021
Piątek
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor