Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
   << Poprzednia
Następna >>  
JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 20 LISTOPADA 2023 r.

1.       W dzisiejszą niedziele jako ostatnią roku liturgicznego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i Akt Ofiarowania Sercu Bożemu.  

 

2.       W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

  • W poniedziałek - wspomnienie Ofiarowania NMP
  • We wtorek - wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • W środę - Po Mszy Świętej o godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • W czwartek - wspomnienie Św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy. Z racji ostatniego czwartku miesiąca na zakończenie Mszy Św. o godz. 18.30 Litania do Św. Jana Pawła II.
  • W niedzielę - 28 listopada br. o godz. 8.00 - zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich wiernych zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w naszym kościele. (Wypominki nowe 2022/2023)

 

3.       Z ustanowienia Papieża Franciszka w ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy VI Światowy Dzień Ubogich. Przed naszym kościołem została przeprowadzona zbiórka do puszek dla biednych, potrzebujących a szczególnie bezdomnych! Zebraliśmy 1030 złotych. Bardzo dziękujemy za dar serca!

 

4.       Również w ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym! Z tej racji  w dzisiejszą niedzielę kwesta do puszek na pomoc kościołowi prześladowanemu! Po mimo wielu osobistych problemów materialnych i finansowych bardzo prosimy o pomoc i wsparcie!

 

5.       Przez cały adwent (od 28.11.br.) MSZA ŚWIĘTA RORATNIA od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 a w soboty o godz.  7.00! Zachęcamy do licznego udziału! Dzieci prosimy o przynoszenie na roraty lampionów i uczestnictwa z nimi w procesji wejścia. W tym roku proponujemy na Adwent materiały duszpasterskie pod hasłem: „Z narodzeniem Jezusa było tak...". W trakcie Rorat dzieci poprowadzi Św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem z nimi będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia. Dzieci otrzymają specjalną planszę na którą będą w poszczególne dni rorat naklejać obrazki pomagające w poznawaniu bohaterów historii zbawienia.

 

6.       W naszej parafii od pierwszej niedzieli adwentu, czyli od 27 listopada br. zostanie przeprowadzona zbiórka żywności oraz środków czystości dla osób biednych i potrzebujących pomocy. W kościele zostanie wystawiony kosz na żywność oraz środki czystości. Zbiórka zostanie przeprowadzona również w sklepie  Państwa Nowakowskich przy ul. Władysława Żeleńskiego 4. Potrzebujących możemy również wesprzeć ofiarami pieniężnymi składanymi do puszki Św. Antoniego w naszym kościele.

 

7.       Również od Pierwszej Niedzieli Adwentu (od 27.11. br.) będziemy rozprowadzać Świece Caritasu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Do Caritasu musimy odprowadzić  za duże świece po 15 złotych a za małe po 9 złotych od jednej sztuki. Wszystkie ofiary złożone ponad obowiązkowe kwoty zostaną przeznaczone na pomoc biednym i potrzebującym naszym parafianom.

 

8.       Różaniec za zmarłych w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00!

 

9.       Od dzisiejszej niedzieli można w zakrystii oraz kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania odbierać złożone rezerwacje Mszy Świętych na rok 2023. Od 1 grudnia będzie ponownie można w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania rezerwować i zamawiać intencje Mszy Świętych na rok 2023.

 

10.   We wtorek 29 listopada br. o godz. 19.30 na plebanii spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej! Wszystkich członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej prosimy o niezawodną obecność!

 

 

 

11.   W Pierwszą Niedzielę Adwentu (27.11.br.) w gablotkach oraz na stronie internetowej zostanie podany po dwuletniej przerwie plan Wizyty Duszpasterskiej - Kolędy w naszej parafii AD 2022/2023. Zwracamy się z ogromną prośbą do mieszkańców poszczególnych ulic o pomoc w rozniesieniu do domów życzeń świątecznych wraz z planem kolędy! Pragniemy w ten sposób dotrzeć do wszystkich parafian nawet tych, którzy nie uczęszczają lub bardzo rzadko uczęszczają do naszego kościoła parafialnego! Życzenia wraz z planem kolędy na poszczególne ulice będziemy wydawać w drugą niedzielę adwentu po Mszach Świętych w zakrystii.

 

12.   Również w pierwszą niedziele adwentu podczas wszystkich Mszy Świętych będziemy mieć okazję wysłuchania świadectw małżonków należących do Domowego Kościoła, będących jednocześnie zaproszeniem do tej wspólnoty. Po Mszach Świętych będzie możliwość rozmowy z małżonkami.

 

13.   Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Polecamy nowe numery: Gościa Niedzielnego, Niedzieli wraz z tygodnikiem: Bliżej Życia z Wiarą, Małego Gościa Niedzielnego i Stasia.

 

14.   Nasza Parafia wraz z Biurem Podróży Orlando Travel ze Skawiny organizuje pielgrzymkę samolotową do Libanu - śladami Św. Charbela od 5 do 13 września 2023r. Koszt pielgrzymki 2390 złotych i 720 dolarów. Wszystkich chętnych i zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Księdzem Proboszczem (783 030 030).

 

15.   Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła, funkcjonowanie parafii oraz konieczne remonty. Wszystkich dobrodziejów z miesiąca listopada wymienimy w ostatnią niedziele listopada. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie  wezmą was wszystkich pod swoją opiekę!!! Przypominamy dane naszych parafialnych kont bankowych, na które można przekazywać ofiary na rzecz kościoła i parafii: Parafia Rzymskokatolicka p.w.  „Św. Antoniego z Padwy", ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków; PKO Bank Polski SA Oddział 5 w Krakowie: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159   lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762

 

16.   W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca Niebieskiego z naszej wspólnoty parafialnej:

Śp. Marian Filipowski z ul. Władysława Żeleńskiego - pogrzeb w naszym kościele we wtorek 22.11.br.

v     O godz. 10.00 - wprowadzenie

v     O godz. 10.30 - Msza Święta Pogrzebowa

v     O godz. 11.30 - Obrzędy ostatniego pożegnania na Cmentarzu na Pasterniku

 

 


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Transmisja Mszy Św.

Dojazd do kościoła

Listy

Historia

Kontakt

28.11.2022
Poniedziałek
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor