Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
   << Poprzednia
Następna >>  
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5 MARCA 2023

1.       Druga Niedziela Wielkiego Postu (5.03.), w Kościele w Polsce jest przeżywana, jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji dzisiaj zbiórka do puszek przy drzwiach kościoła z przeznaczeniem za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes" na pomoc polskim misjonarzom posługującym na Ukrainie i borykającymi się obecnie z wielkimi trudnościami. Bardzo prosimy o wsparcie!

 

2.       W poniedziałek (6.03) o godz. 18.30 Msza Święta w intencji dusz w czyśćcu cierpiących a po niej modlitwy Bractwa Dusz w Czyśćcu Cierpiących.

 

3.       We wtorek o godz. 18.30 Msza Święta zbiorowa ku czci naszego patrona Św. Antoniego z Padwy z kazaniem oraz modlitwami wstawienniczymi.

 

4.       W sobotę (11.03.) o godz. 17.00 na plebanii spotkanie wszystkich chętnych i zainteresowanych uczestnictwem we wspólnocie Domowego Kościoła.

 

5.       Przez cały Wielki Post:

  • Dodatkowa Msza Święta - od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 (w soboty nie ma Mszy Świętej o godz. 7.00)

 

  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 16.30 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00

 

  • Gorzkie Żale - w każdą niedzielę o godz. 17.15

 

  • We wszystkie piątki Wielkiego Postu Msza Święta o godz. 18.30 z kazaniem wielkopostnym!

 

  • Od Drugiej do Piątej Niedzieli Wielkiego Postu zamiast rekolekcji wielkopostnych w tym roku będą głoszone na wszystkich Mszach Świętych Kazania Katechizmowe dotyczące SUMIENIA!

 

6.       Z tyłu kościoła przez cały Wielki Post będzie wystawiony jest kosz na trwałe produkty żywnościowe łatwe do przechowywania oraz środki czystości, które w wielkim tygodniu zostaną rozdzielone potrzebującym. Zbiórka żywności oraz środków czystości jest również prowadzona w sklepie Państwa Nowakowskich przy ul. Władysława Żeleńskiego 4.

 

7.       Do puszki Św. Antoniego (po prawej stronie kościoła) oraz w przedsionku kościoła można składać jałmużnę wielkopostną, jako pomoc dla tych wszystkich, którzy tego materialnego wsparcia potrzebują. Prosimy w imieniu potrzebujących o hojność i ofiarność!

 

8.       Rozprowadzamy w naszym kościele:

  • Cukrowe Baranki - po 8 zł, Paschaliki Wielkanocne po 7zł, Skarbonki Wielkanocne po 1 zł

Do Caritasu Archidiecezji Krakowskiej od każdej sprzedanej sztuki odprowadzamy kwoty wskazane przy poszczególnych produktach.

 

9.      Rozpoczęliśmy procedurę wyłonienia nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej. W dzisiejszą niedzielę (5.11)  został opublikowany regulamin wyłonienia nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej oraz zostały wystawione karty na których każdy pełnoletni parafianin zamieszkujący na stałe minimum 6 miesięcy na terenie naszej parafii i zaangażowany w życie parafialne będzie mógł wskazać w dzisiejszą niedzielę oraz w niedzielę  12 marca br. na przygotowanych kartach jednego kandydata: do wpisania na listę wyborczą kandydatów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej naszej parafii! Regulamin wyborów oraz kart wskazania kandydata są do zabrania ze stolika obok regału z gazetami. Również na stoliku jest wystawiona „urna" do której możemy wrzucać już wypełnione karty. Kartę można tylko i wyłącznie osobiście pobrać, wypełnić i złożyć bez pośredników!

10.   We wtorek 14 marca br. O godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z naszej  parafii z klas 7 i  starszych, którzy dotychczas nie rozpoczęli przygotowania do sakramentu bierzmowania. Spotkanie jest dla kandydatów nie uczęszczających obecnie do Szkoły Podstawowej Nr 50.

 

11.   W środę 15 marca br. O godz. 19.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

 

12.   Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła, funkcjonowanie parafii oraz konieczne remonty. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie  wezmą was wszystkich pod swoją opiekę!!! W ostatnim czasie wsparli nas: Bogdan i Krystyna Burkiewicz, Grażyna Korzonkiewicz, Maria i Władysław Kaczmarczyk, Monika Kotwica, Anna i Kazimierz Jarosz, Lucyna Nieszkowiecka, Krzysztf Solecki, Rodzina Mostowików, Agnieszka Starowicz, Tomasz i Paulina Pędziwiatr, Joanna Szczepanik, Dominika Kulig, Katarzyna Walczak, Maciej Stanuch, Marek Szczerba, Tadeusz Lachowicz, Krystyna Balon. Przypominamy dane naszych parafialnych kont bankowych, na które można przekazywać ofiary na rzecz kościoła i parafii: Parafia Rzymskokatolicka p.w.  „Św. Antoniego z Padwy", ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków; PKO Bank Polski SA Oddział 5 w Krakowie: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159   lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762

 

13.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej! Polecamy nowe numery: Gościa Niedzielnego i Niedzieli!

 


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Transmisja Mszy Św.

Dojazd do kościoła

Listy

Historia

Kontakt

22.3.2023
Środa
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor