Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
31 STYCZNIA 2021

  

1.       W dzisiejszą niedziele w naszej parafii gościmy wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze dzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenie ofiary, która zostanie przekazana na projekt: Wsparcie na Starcie, gdzie celem jest pomoc w wykończeniu i wyposażeniu żłobka integracyjnego dla dzieci niepełnosprawnych w Tacnie w Peru.

 

2.      W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy obchodzić:

  • W poniedziałek - Msza Święta w intencji dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30 a po niej modlitwy Bractwa Dusz w Czyśćcu Cierpiących
  • We wtorek - Święto Ofiarowania Pańskiego - MB Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 17.00 i 18.30. Msza Święta o godz. 17.00 zostanie odprawiona w intencji Ks. Kanonika Mariana Bylicy emerytowanego proboszcza naszej parafii z okazji jego imienin. Zbiórka do puszek w tym dniu przy drzwiach kościoła przeznaczona na pomoc zakonom kontemplacyjnym, które bardzo często borykają się zwielkimi problemami finansowo - gospodarczymi. Bardzo prosimy o wsparcie!
  • W czwartek - pierwszy czwartek miesiąca lutego. Po Mszy Świętej o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. Z racji pierwszego czwartku miesiąca Kancelaria Parafialna będzie nieczynna!
  • W piątek - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W trakcie Mszy Świętej błogosławieństwo chleba i wody. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca lutego. Po Mszy Świętej o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt ofiarowania Sercu Bożemu.

ü     Okazja do spowiedzi w tym dniu od godz. 17.00

  • W sobotę - wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki a zarazem pierwsza sobota miesiąca lutego:

ü     Po Mszy Świętej o godz. 7.00 Litania Loretańska

ü     Od godz. 8.30 wizyty u chorych. Ze względu na stan pandemii i obowiązujący reżim sanitarny zostaną odwiedzeni tylko i wyłącznie Ci chorzy, którzy zostaną zgłoszeni do piątku włącznie.

ü     O godz. 18.00 Różaniec pierwszosobotnii

ü     Msza Święta o godz. 18.30 - W intencji dzieci poczętych a nienarodzonych o szczęśliwe narodziny. W intencji rodzin z naszej parafii oczekujących dziecka o szczęśliwe rozwiązanie; W intencji rodzin z naszej parafii bardzo pragnących dziecka o dar macierzyństwa i ojcostwa dla nich;

 

3.      W zamian za odwiedziny kolędowe w domach zapraszałem w tym roku parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach na Mszę Świętą do naszego Bronowickiego Kościoła. Bóg zapłać za waszą obecność  i wspólną modlitwę! W niedzielę 7 lutego br. wszystkie Mszę Święte w naszym kościele zostaną odprawione, jako kolędowe o błogosławieństwo Boże w całym 2021 roku w intencji wszystkich naszych parafian oraz wszystkich modlących się w naszym bronowickim kościele. Po każdej Mszy Świętej będzie specjalne błogosławieństwo kolędowe szczególnie dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w Mszy Kolędowej swojej ulicy.

 

4.                                    Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w gruntownym posprzątaniu kościoła po dekoracji świątecznej. Wszystkich chętnych i mogących pomóc zapraszamy w sobotę 6 lutego br. na godz. 11.00.

 

5.      W niedzielę 24 stycznia naszymi ofiarami składanymi do puszek przy drzwiach kościoła wsparliśmy ofiary trzęsienia ziemi w Chorwaci. Zebraliśmy 950 złotych i 50 funtów. Serdeczne Bóg zapłać.

 

6.      Z całego serca dziękuje wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła, funkcjonowanie parafii oraz podejmowane remonty. Dzięki Wam drodzy parafianie i sympatycy naszego kościoła jesteśmy w stanie w tej trudnej sytuacji epidemicznej i materialnej funkcjonować! W ostatnim czasie wsparli:  Pan/Pani/Państwo/ Marta i Alojzy Pabian, Maria i Czesław Kasprzak, Dominik Pęcak, Ewa i Maciej Racut, Aleksandra Rabiasz, Michał Cebo, Ewa i Tadeusz Lachowicz, Mateusz Szklarz, Monika Kotwica,    Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie  wezmą was wszystkich pod swoją opiekę!!! Przypominamy dane naszych parafialnych kont bankowych, na które można przekazywać ofiary na rzecz kościoła i parafii:

  • Parafia Rzymskokatolicka p.w. „Św. Antoniego z Padwy", ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków

PKO Bank Polski SA Oddział 5 w Krakowie: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159

                                                                       lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 276

 

7.      Prosimy i przypominamy w imię miłości, troski i szacunku wobec bliźnich i siebie samych o konieczności:

  • zakrywania ust i nosa podczas wszystkich nabożeństw i celebracji wkościele, wokół kościoła oraz załatwiania wszelkich spraw w kancelarii parafialnej czy zakrystii!!!
  • o korzystaniu z płynu do dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu z kościoła
  • Osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa i posiadają przy sobie stosowne zaświadczenie lekarskie prosimy o szczególne zachowanie ostrożności iodpowiedniego dystansu społecznego od innych uczestników liturgii

 


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Wydarzenia

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

05.3.2021
Piątek
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor