Parafia św. Antoniego
Wydarzenia
Kanoniczne objęcie posługi i „instalacja " Księdza Proboszcza w Parafii

CZCIGODNY KSIĘŻE DZIEKANIE DEKANATU 4. KRAKÓW -BRONOWICE KSIĘŻE PRAŁACIE JÓZEFIE,

CZCIGODNY KSIĘŻE PROBOSZCZU - KSIĘŻE ROBERCIE,

 

 

W tak wyjątkowym, szczególnym Dniu dla całej naszej Parafii niech mi wolno będzie w imieniu Duszpasterskiej Rady Parafialnej oraz Osób świeckich całej, bronowickiej Wspólnoty parafialnej - COMMUNITAS CHRISTIFIDEL1UM - Parafii Rzymskokatolickiej p. w. Świętego Antoniego z Padwy w Krakowie - Bronowicach Małych powitać wśród nas Czcigodnych Księży -Księdza Dziekana Prałata Józefa Caputę - Proboszcza Parafii p. w. Świętego Wojciecha, Księdza ceremoniarza Grzegorza Kotalę - Wikarego z Bazyliki Mariackiej i Księdza Proboszcza Roberta Piwowarczyka - Który, w Dniu dzisiejszym objął lege artis posługę Proboszcza w naszej Parafii-AD MAJOREM DEI GLORIAM.

To niezwykle istotny, ważny dzień kanonicznego objęcia Parafii przez Jej Proboszcza jest z pewnością niezapomnianym wydarzeniem w życiu każdej Wspólnoty parafialnej. Dziś, w tym szczególnym Dniu także nasza Wspólnota parafialna przeżywa to wyjątkowe Święto.

Dlatego zgromadziła nas tu wszystkich Najświętsza Eucharystia, podczas Której pragniemy zawierzyć Twoją Osobę Czcigodny Księże Robercie i całą rozpoczynającą się Twoją posługę duszpasterską, jako naszego Księdza Proboszcza - Panu Jezusowi - Najwyższemu Kapłanowi i Dobremu Pasterzowi oraz powierzyć Cię szczególnej, matczynej opiece NMP Nieustającej Pomocy, Której wizerunek znajduje się przy bocznej ścianie prezbiterium naszego Kościoła ale i Której obraz znajduje się w rodzinnej Parafii Szanownego Księdza Proboszcza Roberta Piwowarczyka w Bazylice Mniejszej Ofiarowania NMP w Wadowicach, na Rynku, przed Którym to wizerunkiem zapewne często się modliłeś, tak jak kiedyś modlił się przyszły Święty Papież Jan Paweł II.

Pragniemy Wszyscy, już dziś zapewnić o modlitwie we wszystkich intencjach naszego Czcigodnego Księdza Proboszcza, a także prosić o wszelkie potrzebne łaski - obecne i przyszłe, o ich obfitość i dary Ducha Świętego za przyczyną i za wstawiennictwem Świętego Papieża Jana Pawła II, Świętego Jana Marii Vianneya z Ars - Patrona Proboszczów i Świętego Brata Alberta, Którego Rok właśnie obchodzimy.

Przyszedłeś do nas Czcigodny Księże Proboszczu Robercie z Parafii Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Krakowie, gdzie przez ostatnie 10 lat Pełniłeś posługę Wikariusza seniora i co znamienne przyszedłeś właśnie do Parafii, która została erygowana z dniem 01 stycznia 1949 r. Dekretem z dnia 29 grudnia 1948 r., o sygnaturze - nr : 196 /49 przez Jego Eminencję Ś. P. Księcia Kardynała Adama Stefana Sapiehę, jako najstarsza córka Parafii Bazyliki Mariackiej.

Stąd to dzisiejsze, wyjątkowe dla nas Parafian Święto, bo uświadamia nam łączący nas Dar, Który otrzymujemy darmo, a będący Dziełem Opatrzności Bożej.

IN SPE, pokornie prosimy - ufni w Bożą Opatrzność - prowadź nas Czcigodny Księże Proboszczu Robercie, jako powierzoną Tobie przez Arcybiskupa Metropolitę Krakowskiego -Wspólnotę Wiernych bronowickiej Parafii na tej nowej, wspólnej z nami drodze pielgrzymowania szlakiem wiary, nadziei i miłości - przekazując i ukazując nam konkretny kierunek, będący właściwym drogowskazem podążania z Chrystusem i do Chrystusa, aby „ zasiane " przez Ciebie -Ziarno Słowa - Dzieło Boże wydawało stale prawdziwe, obfite owoce i aby to nasze wspólne wzrastanie miało prawdziwie - wymiar jakościowy.

Na codzienny wysiłek Twojej Czcigodny Księże Proboszczu trudnej i wymagającej posługi, którą tak dobitnie i zarazem celnie ujął papież Święty Grzegorz Wielki i doktor Kościoła -wskazując, iż : „ sztuką nad sztukami jest prowadzenie dusz " - niech wspomaga Cię nieustannie Święty Patron naszej Parafii wybitny Kaznodzieja i Doktor Kościoła - Święty Antoni z Padwy.

Skromnym ale i zarazem realnym odzwierciedleniem naszych szczerych i płynących z głębi serc życzeń - niech staną się te symboliczne kwiaty i przyjęta przez nas Komunią Święta w intencji Czcigodnego Księdza Proboszcza.

Niech potwierdzeniem także powyższych słów powitania i wdzięczności będą brawa wszystkich Zebranych, w tej bronowickiej świątyni.

 

Z wyrazami czci, szacunku i pamięcią w modlitwie,

 opracowanie i wygłoszenie : SEBASTIAN BEREZOWSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Wydarzenia

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

11.4.2021
Niedziela
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor