Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
   << Poprzednia
Następna >>  
26 Niedziela Zwykła

1.       W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

       We wtorek - wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera

       W środę - wspomnienie Św. Wacława, męczennika. Po Mszy Św. o godz. 18.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

       W czwartek - Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Z racji ostatniego czwartku miesiąca po Mszy Św. o godz. 18.30 odmówimy Litanie do Św. Jana Pawła II. W tym dniu przypada 36 rocznica śmierci drugiego proboszcza naszej parafii Śp. Ks. Prałata Stanisława Truszkowskiego. W trakcie Mszy Świętej o godz. 18.30 będziemy się modlić w jego intencji a po Mszy Świętej podejdźmy do Jego grobu z tyłu kościoła

       W piątek - wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu otaczamy modlitwą wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszego kościoła i naszej parafii. Wyjątkowo ze względu na chorobę Ks. Mariana Msza Święta w ich intencji zostanie odprawiona w tym dniu poza naszym kościołem!

       W sobotę - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Z racji pierwszej soboty miesiąca:

  • Po Mszy Świętej o godz. 7.00 - Litania Loretańska do NMP
  • O godz. 18.00 - Różaniec „Pierwszosobotnii"
  • O godz. 18.30 - Msza Święta wintencji dzieci poczętych a nienarodzonych, wintencji rodzin oczekujących dziecka, oraz w intencji rodzin bardzo pragnących dziecka

 

2.       Z powodów od nas niezależnych wizyty u chorych w pierwszą sobotę miesiąca - 1 października br. zostają odwołane! O nowym terminie odwiedzin chorzy i ich rodziny zostaną powiadomieni w późniejszym czasie. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość!

 

3.       W niedziele 2 października br. po Mszy Świętej o godz. 8.00 Zmianka Różańcowa.

 

4.       Również w niedzielę 2 października po Mszy Świętej o godz. 18.00 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii!

 

5.       Drugi nasz odpust parafialny ku czci Matki Bożej Różańcowej będziemy przeżywać w niedzielę 9 października br. Suma Odpustowa o godz. 13.00 a po niej procesja Różańcowa do pięciu ołtarzy wokół naszego kościoła. Sumę odpustową odprawi oraz wygłosi kazanie Ks. Dr Marian Półchłopek, który jak już wiemy przeżywa w tym roku 30 - lecie święceń kapłańskich. Już teraz zwracam się z prośbą o przygotowanie ołtarzy, feretronów i baldachimu.

 

6.       Od soboty przez cały miesiąc październik - Nabożeństwa Różańcowe:

  • Od poniedziałku do soboty o godz. 18.00
  • W niedzielę o godz. 17.30

Podczas tegorocznego Różańca proponujemy dzieciom poznawanie różnych tytułów i imion Matki Bożej. Pomoże w tym kalendarz różańcowy, który dzieci będą wypełniały obrazkami rozdawanymi na poszczególnych nabożeństwach różańcowych z różnymi wezwaniami odnoszonymi do Maryi. Bardzo gorąco zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych w naszym kościele! Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych w kościele zachęcamy do odmawiania różańca w domach we wspólnocie rodziny!

7.       Przypominamy, że do końca roku 2022 nie ma już w naszym kościele wolnych intencji mszalnych. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować rezerwacje intencji mszalnych na rok 2023! Na stoliku ze śpiewnikami zostały wystawione odpowiednie karteczki, na których tylko i wyłącznie w pierwszym etapie (październik, listopad i grudzień 2022) przyjmujemy rezerwacje.

 

8.       Również od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować w zakrystii oraz kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania na wypominki roczne i jednorazowe. Karteczki wystawione są na stolikach ze śpiewnikami. Wypominki jednorazowe będziemy odczytywać i modlić się w ich intencji w czasie Różańca za zmarłych przez miesiąc listopad: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Wypominki roczne będziemy odczytywać i modlić się w ich intencji w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 8.00 (7.45), 10.00 (9.45) i 11.30 (11.15). W intencji osób wypominanych w wypominkach rocznych będziemy w ostatnią niedzielę miesiąca odprawiać Mszę Świętą o godz.8.00!!!

 

9.       Zachęcamy i serdecznie zapraszamy chłopców i młodzieńców do podjęcia posługi ministrantów i lektorów w naszym kościele. Zapraszamy również mężczyzn do włączenia się do posługi lektorów starszych. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt osobisty czy telefoniczny z Księdzem Proboszczem - Ks. Robertem.

 

10.   Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Polecamy nowe numery: Gościa Niedzielnego, Niedzieli wraz z nowym tygodnikiem: Bliżej Życia z Wiarą, Małego Gościa Niedzielnego oraz Stasia.

 

11.   Dziękujemy za wsparcie Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w naszej Archidiecezji. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek przy drzwiach naszego kościoła 713 złotych!

 

12.   Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła, funkcjonowanie parafii oraz konieczne remonty. W ostatnim czasie wsparli nas: Paulina i Tomasz Pędziwiatr, Stanisław Alf, Joanna Piekarska, Judyta Mutwil-Grodecka. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie  wezmą was wszystkich pod swoją opiekę!!! Przypominamy dane naszych parafialnych kont bankowych, na które można przekazywać ofiary na rzecz kościoła i parafii: Parafia Rzymskokatolicka p.w.  „Św. Antoniego z Padwy", ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków; PKO Bank Polski SA Oddział 5 w Krakowie: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159   lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762


   << Poprzednia
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Transmisja Mszy Św.

Dojazd do kościoła

Listy

Historia

Kontakt

06.10.2022
Czwartek
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor