Parafia św. Antoniego
Rada Parafialna
   
Następna >>  
DRP

Odezwa Duszpasterskiej Rady Parafialnej w sprawie okien w kościele. – 2014-03-09.

 

Szanowni Państwo prawie każdy z Nas posiada mieszkanie, dom jakąś nieruchomość, z tego tytułu cały czas musi dbać o bieżące utrzymanie swojej własności, drobne naprawy, unowocześnienia. Niestety nic nie jest wiecznie trwałe, więc co jakiś czas wymaga generalnego remontu lub naprawy albo wymiany zniszczonych elementów, których tragiczny stan powoduje niszczenie następnych. W naszym kościele parafialnym sytuacja dojrzała już do poważnej decyzji stopniowej wymiany okien, gdyż stare okna nie dość że są nieszczelne to na dodatek skorodowane. Gdyby nie łatanie sylikonem dziur w futrynach widoczne byłyby z daleka już nie mówiąc, że do środka kościoła lała by się woda zwłaszcza po stronie zachodniej.

W związku z powyższym Duszpasterska Rada Parafialna zresztą wybrana przez Państwa przedstawia ten problem całej Wspólnocie do rozważenia celem podjęcia, co nie ukrywamy dużego wysiłku finansowego, rozłożonego na okres potrzebny do wykonania tej inwestycji. Nasz kościół Parafialny powstał w wyniku inicjatywy Śp.Ks.Truszkowskiego oraz Naszych Pradziadków, Dziadków, Ojców i nie możemy jako Wspólnota, ich potomkowie dopuścić do jego zniszczenia i degradacji. To w jakim stanie przekażemy go następnym pokoleniom będzie świadczyło o nas samych. Wielu narzeka w zimie na chłód w czasie mszy i nabożeństw, ale przy takim stanie okien próba lepszego ogrzania kościoła była by ekonomicznie niewykonalna i nieopłacalna.

Aby temu zaradzić Duszpasterska Rada Parafialna zebrała kilka ofert od firm, które zajmują się wykonaniem okien i ich montażem.

Proponujemy zawiązanie Komitetu złożonego nie tylko z Członków Rady Parafialnej ale i innych Parafian zatroskanych stanem naszego kościoła, założenie na ten cel osobnego konta na który były by dokonywane wpłaty co pewien ustalony okres Komitet przed Wspólnotą składałby sprawozdanie z wpłat na konto, z wykonanych prac oraz rozliczenie wydanych kwot udokumentowanych fakturami firmy wykonującej wymianę okien.

Na obecnym etapie konieczna jest wymiana 13 sztuk okien w pierwszej kolejności po stronie zachodniej a później wschodniej .

Obecnie otrzymaliśmy oferty trzech firm, które produkują okna oraz je montują. Koszt wymiany tych 13 sztuk okien według tych ofert wynosi około 60.000zł /sześćdziesiąt tysięcy złotych/ i obejmuje demontaż starych okien, utylizację, montaż nowych oraz ich obróbkę wraz z parapetem zewnętrznym. 

Okna będą przystosowane do ewentualnego późniejszego montażu witraży jako elementów dodatkowych.

Uważamy że mimo iż jest to dość duży wysiłek finansowy warto w imię dobra wspólnego zająć się tym tematem i go zrealizować. W sprawach technicznych i finansowych informacje można uzyskać poprzez  Członków Rady Parafialnej .    

 

Duszpasterska  Rada Parafialna.


   
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Transmisja Mszy Św.

Dojazd do kościoła

Listy

Historia

Kontakt

18.8.2022
Czwartek
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor