Parafia św. Antoniego
Życie parafii
   
Następna >>  
wyminan instalacji nagłośnieniowej

Drodzy Parafianie! Szanowni Państwo!

 

            Na przestrzeni kilku ostatnich lat dzięki Waszemu zaangażowaniu i hojnemu finansowemu wsparciu w naszej Bronowickiej Świątyni dokonano dwóch poważnych remontów. Wymieniono większość okien, które jak Państwo dobrze wiecie były w bardzo złym stanie, co powodowało wiele problemów. Kolejną bardzo istotną inwestycją było zainstalowanie właściwego ogrzewania, którego brak bardzo doskwierał i utrudniał modlitwę i wszelkie praktyki religijne. Jeszcze raz w tym miejscu dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w te dwa dzieła dla dobra naszego kościoła parafialnego. Szczególne podziękowanie kieruje do Duszpasterskiej Rady Parafialnej za zaangażowanie w te dzieła i codzienną troskę o nasz Bronowicki Kościół.

            Kolejnym ważnym wyzwaniem dla nas, jako wspólnoty parafialnej oraz sympatyków i miłośników naszego kościoła jest całkowita wymiana instalacji nagłośnieniowej wewnątrz kościoła oraz instalacja nagłośnienia na zewnątrz kościoła. Od kilku lat, co jakiś czas musieliśmy dokonywać ciągłych i systematycznych napraw nagłośnienia, które wiele razy szwankowało i zawodziło w trakcie Mszy Świętej i Nabożeństw. Ostatnia poważna awaria miała miejsce późną jesienią. Naprawa awarii pochłonęła wtedy 7 tysięcy złotych. Firma naprawiająca nagłośnienie wyraziła opinię, że ze względu na stan całej instalacji nagłośnieniowej tą ostatnią naprawę można porównać do plasterka naklejonego na ranę wymagającą poważnego zabiegu chirurgicznego. Zwłaszcza w fatalnym stanie jest sama instalacja, która  w wielu miejscach jest sztukowana i lutowana po uszkodzeniu i pogryzieniu przez gryzonie i kuny, które w tamtym czasie plądrowały strych kościoła.

Firma, która podejmie się całościowego remontu nagłośnienia w kościele oraz instalacji nagłośnieniowej na zewnątrz kościoła przedstawiła kosztorys, który wynosi ok. 56 tysięcy złotych. Całkowity koszt prac będzie rozliczony po zakończeniu remontu. Zakres remontu  obejmie:

  • Całkowitą wymianę instalacji nagłośnieniowej wewnątrz kościoła
  • Nowe wzmacniacze
  • Instalację nagłośnienia na zewnątrz kościoła.

W tym czasie pandemicznym i związanymi z nimi zagrożeniami i ograniczeniami, co do ilości wiernych wewnątrz kościoła stało się koniecznością nagłośnienie placu na zewnątrz kościoła, które pomoże w lepszym przeżywaniu liturgii i uczestnictwie w Mszy Świętej tym, którzy z powodu ograniczeń nie będą mogli wejść do wnętrza kościoła.  Wielokrotnie ten problem był do mnie zgłaszany przez wiele osób.

Drodzy Parafianie! Szanowni Państwo!

Po mimo trudnej ekonomicznej sytuacji, w jakiej wszyscy jesteśmy wraz z Duszpasterską Radą Parafialną zwracam się z uprzejmą i pokorną prośbą o wsparcie tego koniecznego remontu. Bardzo prosimy wszystkich, którzy mogą o pomoc i wsparcie!

            Wpłat na remont nagłośnienia można dokonywać:

  • na konta parafialne z dopiskiem „na remont nagłośnienia"
  • składać w kopertach na tacę
  • czy przekazywać osobiście.

Remont nagłośnienia będzie w miesiącu maju 2021. Od miesiąca maja do uregulowania całości kosztów za remont nagłośnienia w jedną z niedziel danego miesiąca wcześniej zapowiedzianą będzie prowadzona składka przez Członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej przed drzwiami kościoła.

Drodzy Parafianie! Szanowni Państwo!

Bardzo Wam wszystkim dziękuje za Waszą miłość do naszego Bronowickiego Kościoła i troskę o jego piękno i odpowiedni stan techniczny. Zapewniam Wszystkich o mojej modlitwie i wdzięcznej pamięci!

W duchu wdzięczności wobec wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszego kościoła i naszej parafii w ostatni dzień danego miesiąca jest w naszym kościele odprawiana Msza Święta: o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla dobrodziejów i darczyńców naszego kościoła i naszej parafii oraz ich rodzin!

Niech Was Wszystkich Bóg Błogosławi!

Ks. Robert Piwowarczyk, proboszcz

Duszpasterska Rada Parafialna!

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w.  „Św. Antoniego z Padwy", ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków

PKO Bank Polski SA Oddział 5 w Krakowie:

52 1020 2906 0000 1602 0325 8159 

 52 1020 2906 0000 1202 0095 2762


   
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Transmisja Mszy Św.

Dojazd do kościoła

Listy

Historia

Kontakt

18.8.2022
Czwartek
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor