Parafia św. Antoniego
Życie parafii
w sprawie wymiany ogrzewania w kościele

Prośba Księdza Proboszcza Ks. Roberta Piwowarczyka

oraz Duszpasterskiej Rady Parafialnej

Parafii Św. Antoniego z Padwy w Bronowicach Małych

w sprawie wymiany ogrzewania w kościele,

 

Drodzy  Parafianie! Szanowni  Państwo!

Ostatnio przedstawiciele Duszpasterskiej Rady Parafialnej naszej parafii z upoważnienia Księdza Proboszcza mieli zaszczyt i przyjemność zwracać się z prośbą do Państwa - podczas Mszy Świętej ponad pięć lat temu - w sprawie uzyskania pomocy finansowej, przy wymianie okien w naszym Kościele. Pamiętamy jak dziś, nasze wielkie obawy, czy będziemy w stanie udźwignąć tak ogromny wysiłek finansowy, który związany był z zakupem i wymianą nowych okien. Dzięki Państwu, obawy te okazały się płonne, bo daliście Państwo prawdziwe świadectwo wspaniałego zaangażowania w życie naszej Parafii i troskę o nasz wspólny Dom Boży, jakim jest kościół, w którym się znajdujemy. Wyniki Państwa szczodrości możemy wspólnie, od kilku lat, oglądać patrząc na lewą i prawą nawę naszej Świątyni.

W tym miejscu wraz z obecnym Księdzem Proboszczem Ks. Robertem Piwowarczykiem  jeszcze raz składamy Państwu za to wsparcie ogromne i serdeczne : „ Bóg zapłać ".

Dzisiaj pomni tych wspaniałych doświadczeń Wspólnoty jeszcze raz, jako Proboszcz Parafii wraz z Duszpasterską Radą Parafialną pragniemy zwrócić się do Państwa z prośbą o wsparcie. Tym razem chcielibyśmy wspólnym wysiłkiem poprawić komfort przeżywania Mszy Świętej oraz modlitwy w naszej świątyni w okresie zimowym. Bardzo bym chciał, jako Proboszcz, aby wchodząc do naszego Kościoła w zimowe, śnieżne i mroźne dni witało Nas przyjemne ciepło, nie tylko modlitwy płynącej  od strony Ołtarza i Tabernakulum ( bo to, dzięki Bogu od lat jest z nami, ) ale także to fizycznie doświadczalne, przyziemne - dające poczucie cieplnego komfortu podczas przeżywania Najświętszej Eucharystii.

Aby spełnić to marzenie musimy wspólnymi siłami zmierzyć się z projektem wymiany ogrzewania w naszym Kościele, które oprócz znacznej poprawy warunków przebywania w naszej Świątyni w okresach jesienno - zimowych, podczas Mszy świętych i nabożeństw, pozwoli również zadbać o stan murów budynku naszego kościoła. Niestety w niektórych miejscach, zwłaszcza z tyłu kościoła, przedsionku oraz piwnicach pojawiła się mocna wilgoć i zagrzybienie.

Obecny system ogrzewania jest mało wydajny, skomplikowany w obsłudze i na co większość z Państwa niewątpliwie zwraca uwagę - mało estetyczny. Wchodząc zimą do naszej Świątyni od razu w oczy rzuca się żółty rękaw naszej dmuchawy, który szczęśliwie znika z pierwszymi promieniami wiosennego słońca.

Ksiądz Proboszcz, członkowie Duszpasterskiej Rady Parafialnej oraz znawcy tematu ogrzewania kościoła zgłębili temat wymiany ogrzewania zarówno od strony dofinasowań z Miasta, jak i od strony technicznej. Chcielibyśmy zainstalować w naszym kościele ogrzewanie gazowe, dwustrefowe, niezależne od siebie, które znajdowałoby się w obydwu nawach bocznych naszej Świątyni, ogrzewając wszystkie części kościoła. Szacunkowy koszt materiału i instalacji obu systemów grzewczych, jaki musielibyśmy finalnie ponieść, jako Wspólnota parafialna to kwota ok. 45 000 PLN. ( czterdzieści pięć tysięcy złotych ). Taki koszt jesteśmy w stanie uzyskać wykonując pewne pracę metodą gospodarczą.

Inwestycję, którą już rozpoczęliśmy przy pomocy uzbieranych przez Księdza Proboszcza z wielkim wysiłkiem środków własnych i życzliwości wykonawców bardzo chcielibyśmy zakończyć jeszcze tej jesieni, aby realne, istotne  profity z niej doświadczyć fizycznie już w najbliższą zimę.

Zatem czasu, jak Państwo widzą pozostało niewiele. Istnieje realna szansa przeprowadzenia tego procesu zmian, lecz bez Państwa szczodrego wsparcia będzie to niewykonalne i nowe ogrzewanie Kościoła pozostanie jedynie tylko w kwestii marzeń.

Zbiórkę pieniędzy chcielibyśmy przeprowadzić w podobny sposób, jak to miało miejsce w przypadku wymiany okien.

 

Prosimy o dokonywanie przelewów na specjalne konto Parafii - nr rachunku bankowego :

52 1020 2906 0000 1602 0325  8159  i  koniecznie  z  dopiskiem :

„ na potrzeby Parafii - wymiana ogrzewania w Kościele " lub

„ na cele kultu religijnego Parafii - wymiana ogrzewania w Kościele "

W uzgodnieniu z Księdzem Proboszczem i za jego aprobatą, jako Duszpasterska Rada Parafialna będziemy również przeprowadzać zapowiedziane wcześniej zbiórki pieniędzy po niedzielnych Mszach Świętych. Ofiary na rzecz nowego ogrzewania można również składać w kopertach w czasie składki niedzielnej na tace z dopiskiem „na nowe ogrzewanie".

Drodzy  Parafianie! Szanowni  Państwo!

Wraz z Księdzem Proboszczem uważamy, że, mimo iż jest to dość duży wysiłek finansowy warto w imię dobra wspólnego zająć się tym tematem i go zrealizować.

Uprzejmie prosimy Państwa o wsparcie tej naszej wspólnej inwestycji zarówno w wymiarze finansowym i jak zawsze w modlitwie przez wstawiennictwo naszego Patrona Świętego Antoniego, aby było nam dane jak najszybciej cieszyć się efektem nowego ogrzewania naszego Domu Bożego.

W sprawach technicznych i finansowych informacje można uzyskać u Księdza Proboszcza oraz u Członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

Drodzy Parafianie! Szanowni Państwo!

Jako proboszcz Parafii pokornie proszę o życzliwe potraktowanie naszej wspólnej prośby i pomoc w zrealizowaniu tego tak ważnego dzieła dla naszego wspólnego domu, jakim jest kościół parafialny!                        

Szczęść Boże i z góry wielkie Bóg zapłać. !!!

Ks. Robert Piwowarczyk - Proboszcz Parafii

Św. Antoniego z Padwy w Krakowie - Bronowicach Małych

oraz

Duszpasterska Rada Parafialna

Kraków, dnia 20 października 2019 AD


   << Poprzednia
  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Wydarzenia

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

19.10.2021
Wtorek
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor